2014 m. Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonijoje įteiktas ir „Religijų įvairovės“ apdovanojimas

Versija spausdinimui

Bendra nuotrauka

Š. m. balandžio 28 dieną Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas (NLĮF) kartu su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Vilniuje organizavo Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2014, kurių metu apdovanoti labiausiai lygybės ir įvairovės srityje nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos.

Laureatams buvo įteiktos menininko Viktoro Dailidėno kurtos stiklo statulėlės – stikliniame stačiakampyje pavaizduotas delno įspaudas, simbolizuojantis žmogiškumą, vienybę ir kiekvieno žmogaus unikalumą. Renginį vedė Beata Tiškevič-Hasanova, ceremonijos metu skambėjo atlikėjos Ievos Narkutės ir grupės „Garbanotas bosistas“ muzika.

Asmenys, organizacijos, įvairios iniciatyvos, projektai, idėjos, poelgiai ir veiksmai, prisidėję prie lygybės ir įvairovės sklaidos bei puoselėjimo buvo apdovanoti šiose devyniose kategorijose:

Lyčių lygybės apdovanojimas: MARGARITA JANKAUSKAITĖ

Apdovanojimas skirtas už pagarbos įvairovei, socialinio dialogo skatinimą, diskriminacijos prevenciją, kovą su smurtu prieš moteris, homofobiją, ksenofobiją, rasizmą.

Etno dialogo apdovanojimas: GRUPĖ BIPLAN

Apdovanojimas skirtas už tarpusavio supratimo ir geros valios tarp įvairiausių Lietuvos tautybių skatinimą.

Vaivorykštės apdovanojimas: INFO TV TELEVIZIJA

Apdovanojimas skirtas už socialiai atsakingą sprendimą televizijos eteryje transliuoti asociacijos LGL sukurtą vaizdo klipą „KEISK“, kuris ragina pripažinti visuomenės įvairovę bei pažinti mūsų aplinkoje gyvenančius LGBT* asmenis.

Auksinio amžiaus apdovanojimas: MEDARDO ČOBOTO TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETAS

Apdovanojimas skirtas už aktyvų senjorų įtraukimą į aktyvų mokymąsi visą gyvenimą, dvasinį ir protinį tobulėjimą, orų ir aktyvų gyvenimo tęstinumą.

Įveiktos kliūties apdovanojimas: ŠARŪNAS GRIGALIŪNAS

Apdovanojimas skirtas už socialinį tinklalapioDisabledEnabled“, kurio tikslas padėti neįgaliesiems įveikti kelionėje kylančias kliūtis, ir analogų neturinčio neįgaliųjų vežimėlio priedo sukūrimą.

Religijų įvairovės apdovanojimas: MILDA ALIŠAUSKIENĖ

Apdovanojimas skirtas už aktyvų kvietimą pažinti religines mažumas, o kartu ir savo piliečius, išsilaisvinti nuo baimių, „etikečių klijavimo“ ir skubotų apibendrinimų, puoselėti pasitikėjimu ir tolerancija grindžiamą pilietinę visuomenę.

Įteikdamas apdovanojimą teisingumo viceministras Julius Pagojus pabrėžė, kad religinė netolerancija ir religinė neapykanta yra ypač nežmoniška neapykantos forma, kurie pasauliui kainavo ir vis dar kainuoja nesuskaičiuojamą skaičių gyvybių. „Kartais gyvenant Lietuvoje gali atrodyti, kad tos problemos yra nuo mūsų toli į rytus ar toli į vakarus, tačiau reikia nepamiršti, kad taip yra ir dėl to, kad tarp mūsų yra žmonių, kurie aktyviai prisidėjo, kad mes pakankamai tolerantiškai žiūrėtume į tą, kuris tiki kitu dievu nei mes“.

Teisingumo viceministras Julius Pagojus

Atsiimdama apdovanojimą Milda Ališauskienė pabrėžė, kad apdovanojimas žymi ilgo kelio įveiktą atkarpą, nes kai prieš 15 metų buvo kuriamas Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras, aplinkiniai dažnai stebėdavosi: „Jūs ką, kalbėsitės su jais? Jie gi praplautomis smegenimis, ką jie gali racionalaus pasakyti?“ Ji taip pat padėkojo religinių mažumų atstovams, kurie atvėrė duris ir leido pažvelgti į jų pasaulį bei papasakoti apie jį visuomenei, o taip pat kolegoms iš NRTIC, kurie toje penkiolikos metų kelionėje ėjo kartu, bei savo šeimai, kuri nepavargo laukti, „kol mama baigs visuomenines veiklas“.

Milda Ališauskienė atsiima apdovanojimą

Metų proveržio apdovanojimas: ŽMOGAUS TEISIŲ PORTALAS „MANO TEISĖS.LT“

Apdovanojimas skirtas už kryptingą darbą propaguojant žmogaus teises, sudarant galimybę nevyriausybinių organizacijų ir pažeidžiamų grupių atstovams inicijuoti viešą žmogaus teisių diskursą.

Metų žurnalisto apdovanojimas: SANDRA VILIMAITĖ

Apdovanojimas skirtas už straipsnius lygybės, tolerancijos, žmogaus teisių bei socialine tematika.

Gyvenimo nuopelnų apdovanojimas: AUŠRINĖ BURNEIKIENĖ

Apdovanojimas skirtas už gyvenimo nuopelnus žmogaus teisių srityje, aktyvius ir iniciatyvius veiksmus skatinant ir puoselėjant lygybės, įvairovės ir tolerancijos idėjas.

Parengta pagal www.nlif.lt ir Religija.lt medžiagą. Nuotraukos - Nlif.lt

raktiniai žodžiai: