Antidarvinistė Serbijos ministrė atsistatydino

Versija spausdinimui

BBC News, 2004 09 16. Serbijos švietimo ministrė atsistatydino po pasipiktinimą sukėlusio nurodymo mokyklose apriboti Charles’o Darwino evoliucijos teorijos dėstymą.

Oficialiame pareiškime teigiama, kad Ljiljana Colic pasitraukia dėl „problemų, kurios ėmė mesti šešėlį visos vyriausybės darbui”.
Ponia Colic tvirtino, kad Darwino teorija nėra labiau pagrįsta nei idėja, kad visus pasaulio gyvius sukūrė Dievas. Netrukus jos programa buvo atšaukta, pratrūkus protestų audrai.

Laikraštis „Glas Javnosti“ rugsėjo 7 d. pacitavo ponią Colic, kad ateityje Charles’o Darwino teorija galės būti dėstoma tik greta kreacionizmo. 

Ji sakė, kad mokytojai turėtų praleisti biologijos vadovėlių skyrių apie Darwiną, kol nebus parengta nauja mokymo programa.  Colic teigė, jog abi teorijos yra lygiavertės.

Vėliau žiniasklaida pranešė, kad ministrė priešinosi ir privalomam užsienio kalbų bei kompiuterių pagrindų mokymui.

Korespondentai teigia, kad antidarvinistinis žingsnis sukrėtė visos respublikos, kurioje tik neseniai imta dėstyti tikyba, pedagogus. 

Biologas Nikola Tucic nurodymą pavadino „begėdišku“ ir sakė, jog tai rodo, jog Serbijos ortodoksų bažnyčia kišasi į politiką.

Kreacionizmas yra įsitikinimas, kad Senojo Testamento pasakojimas apie Dievo sukurtą pasaulį yra tiesa. Darwino evoliucijos teorija yra vyraujanti mokslinė teorija apie žmogaus kilmę.

Vertė Kęstutis Pulokas