Apatinio trikotažo gamintoja atsiprašė dėl bikinio su Budos atvaizdu

Versija spausdinimui

Tarptautinė apatinio trikotažo gamintoja „Victoria's Secret“ išėmė iš prekybos bikinius su Budos atvaizdu ir atsiprašė budistų, trečiadienį pranešė Šri Lankos užsienio reikalų ministerija.

Šri Lankai, kurioje didžioji dalis gyventojų yra budistai, pareiškus protestą dėl bendrovės sprendimo gaminti maudymosi kostiumėlius su Budos atvaizdu, „Victoria's Secret“ atsiuntė raštišką atsiprašymą, praneša IPA-BNS.

Kaip cituojama Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, bendrovė išreiškė "nuoširdų atsiprašymą" ir teigė neturėjusi ketinimų parodyti nepagarbą Budai arba budizmui.

Aukščiausiajam Teismui sugriežtinus įstatymus, draudžiančius komerciniams tikslams naudoti religinius simbolius, birželio mėnesį Šri Lankos policijai ir muitinei buvo liepta konfiskuoti „Buddha Bar“ muzikos albumus ir bikinius su Budos atvaizdais.

Šį nurodymą teismas paskelbė po to, kai į jį kreipėsi budistų vienuolis Daranaagama Kusaladhamma (Daranagama Kusaladhama) ir pareikalavo uždrausti „Victoria's Secret“ siuvamus maudymosi kostiumėlius su Budos atvaizdais, Budos figūrą primenančias žvakes bei muzikinius "Buddha Bar" albumus, ant kurių pavaizduotas budizmo įkūrėjas.

Vienuolis teismui teigė, kad komercinis Budos įvaizdžio naudojimas įžeidžia budistų jausmus. Budistai sudaro beveik 70 proc. visų salos gyventojų. Iš viso Šri Lankoje gyvena 19 mln. žmonių.

raktiniai žodžiai: