Atsivertęs į krikščionybę egiptietis paleistas iš psichiatrinės ligoninės

Versija spausdinimui

Birželio 21 d. Po penkių mėnesių prievartinio įkalinimo psichiatrinėje ligoninėje Gasiras Mohammedas Mahmoudas buvo išleistas į laisvę birželio 9 d. Į šią įstaigą, Kairo El-Khanka psichiatrijos ir neurologijos ligoninę, sausio mėnesį jį uždarė du Sueco miesto, kuriame Mohammedas gyveno, policininkai.

Mahmoudas, kuriam šiuo metu yra 31-eri, buvo paleistas gydytojo, kuris paskambino jį įvaikinusiai motinai ir paprašė atvykti surinkti jo daiktų. Tačiau, kaip pasakojo Mahmoudas, motina jį perspėjusi negrįžti į gimtąjį miestą, nes ten jam grėsiąs pavojus tiek iš įtėvo, tiek ir iš valstybės saugumo policijos pusės.

Mahmoudui atsivertus į krikščionybę dėl to ypač sunerimo jo įtėvis, iškart pranešęs apie tai vietiniams šeichams, kurie grąsinę Mahmoudui mirtimi. Po pakartotinių tardymų, neteisingų kaltinimų, sulaikymų ir net kankinimų siekiant priversti Mahmoudą grįžti prie Islamo tikėjimo, jis buvo išvežtas į Kairą ir uždarytas psichiatrijos ligoninėje.

Pirmoji psichiatrinė institucija atsisakė priimti dėl tikėjimo persekiojamą Mahmoudą. Tačiau policijai pavyko jį uždaryti kitoje ligoninėje, kurioje buvo sudarytas gydytojų konsiliumas jo atvejui tirti.

„Kartą“, pasakojo Mahmoudas, „jie uždarė mane kambaryje visai be rūbų, ir pripylė ant grindų vandens, kad negalėčiau miegoti“. Ligoninėje jis buvo mušamas, kasdien du kartus gaudavo dideles vaistų dozes.

Mahmoudo atvejis tapo žinomas tarptautiniu mastu gegužės mėnesį ir sulaukė nemažai dėmesio, tad psichiatrijos ligoninės vadovybė matyt jautė spaudimą jį paleisti.

Egipto įstatymai draudžia musulmonams pasikeisti oficialią religinę tapatybę atsivertus į krikščionybę, nors ne musulmonai gali laisvai atsversti į islamą ir pasikeisti įrašus tapatybės kortelėse nurodydami, kad yra ne krikščionys, o musulmonai.

Visišką laisvę veikti suteikiančių prevencinių įstatymų dėka Egipto valstybės saugumo policija nuolat persekioja, tardo ir areštuoja musulmonus, įtariamus atsivertimu į krikščionybę.

Parengta pagal „Compass“ pranešimą