Dalis JAV baptistų bažnyčių grįžta į pasaulio baptistų šeimą

Versija spausdinimui

Virdžinijos Visuotinė baptistų asociacija (Baptist General Association of
Virginia) beveik be prieštaravimų priėmė nutarimą prašyti narystės Pasaulio
baptistų aljanse (World Baptist Alliance).

Baptist Press žinių agentūra pabrėžia, kad dar nėra aišku, ar ši bažnyčių grupė stos kaip pilnateisis Aljanso narys, ar kaip asocijuotas narys. Šiame suvažiavime Virdžinijos baptistai nusprendė padidinti metinę paramą Aljansui  nuo 90 iki 150 tūkstančių dolerių, tuo pačiu atitinkamai sumažindami paramą Pietinių baptistų Tarptautinių misijų valdybai (International Mission Board). Tik dvi bažnyčios protestuodamos prieš tokį sprendimą išstojo iš Visuotinės asociacijos ir prisijungė prie Virdžinijos Konservatyviųjų pietinių baptistų grupės (430 bažnyčių).
 Dėl to paties narystės Aljanse klausimo tarėsi ir Kentukio valstijos baptistai, tačiau 510 prieš 444 balsais laimėjo prieš narystę pasisakančios bažnyčios.

Amerikos Pietiniai baptistai 2004 m. birželio mėnesį išstojo iš Aljanso be jokių diskusijų vienašališkai apkaltinę Aljansą tariamai remiant Baptistų sąjungas, kur pastoracijai ordinuojamos moterys arba toleruojami homoseksualų gyvenimo būdą praktikuojantys parapijiečiai. Aljansas tokius kaltinimus paneigė.

Parengta pagal BaptistPress pranešimą