Atsakymai į dažnai užduodamus klausimus apie religiją

Čia pateikiami atsakymai į klausimus apie naujuosius religinius judėjimus, o taip pat - religijos laisvę ir kitomis temomis. Jei atsakymų į Jums rūpimus klausimus apie religiją čia nėra, galite pateikti klausimą čia.

K. Ar antroposofija ir jos idėjomis paremta Valdorfo pedagogika neprieštarauja krikščionybei?

A. Antroposofijos draugiją 1912 m. įkūrė austrų filosofas Rudolfas Steineris (1861-1925), prieš tai buvęs vienas Teosofijos draugijos lyderių. Tačiau pastarajai organizacijai vis labiau krypstant link Rytų religijų, jos pažiūros ėmė nebesutapti su Steinerio, iškėlusio Kristaus figūrą kaip centrinę. Dėl šių bei kitų nesutarimų Steineris galiausiai paliko draugiją.

Antroposofija daug dėmesio skiria žmogaus ugdymui ir pedagogikai – kaip jau žinote, Valdorfo mokyklos paremtos Steinerio mokymu. Būtent dėl praktinės filosofijos išraiškos Steineris laikomas reikšmingesne figūra nei kiti Vakarų ezoterikos tradicijos atstovai.

K: Esu nukentėjusi nuo ..... religinio judėjimo. Kaip patraukti kaltininkus atsakomybėn?

A: Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmenys, sukėlę sunkų ar lengvą, tyčinį ar netyčinį sveikatos sutrikdymą kitiems asmenims, gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Bausmės už tokius nusikaltimus yra įvairios, ir priklauso nuo nusikaltimo sunkumo.

K: Norėčiau sužinoti apie teosofus, pvz. J. Blavatskają, N. Rerichą. Ar Lietuvoje yra teosofų?

Teosofijos draugija yra įkurta 1875 metais J. Blavatskajos pastangomis. Ji save laikė pranaše, mediume per „Didžiąja baltąją brolija“ kontaktuojančia su viso kosmoso būties esmėmis.

„Didžioji baltoji brolija“, anot J. Blavatskajos, yra dvasiniai žmonijos vedliai, kurie per mediumus nurodo naujos epochos galimybe Žemėje.

Puslapiai