Aum Šinrikio vadovui neužilgo gali būti įvykdyta mirties bausmė

Versija spausdinimui

Tokijas, Japonija. Japonų kulto Aum Šinrikio vadovui, suplanavusiam Tokijo metro dujų ataką prieš 11 metų, artėja mirties bausmės įvykdymo galimybė.

Šoko Asaharos advokatai bandė pasiekti Aukščiausiojo teismo sprendimo dėl mirties bausmės skyrimo atšaukimą, tačiau teismas apeliaciją atmetė. Asaharos gynėjams liko labai nedaug priemonių siekiant išgelbėti buvusį kulto vadovą.

Per Tokijo metro dujų ataką 12 žmonių mirė ir daugiau nei 5500 buvo sužaloti. Teisėsauga nustatė, kad dujų ataką organizavo Aum Šinrikio organizacija.

Po daug metų trukusio teismo proceso Šoko Asahara buvo pripažintas kaltu organizavus nusikaltimą ir nuteistas mirti.

Asahara niekuomet neliudijo teisme. Jo advokatai ir šeima įsitikinę, kad jo psichinė būklė dėl ilgo kalėjimo vienutėje pablogėjo, ir kad jis nebesupranta, kas vyksta aplink.

Kovo mėnesį jo advokatai pavėlavo pateikti apeliaciją dėl savo kliento, nes, pasak jų, su juo nebuvo įmanoma susikalbėti.

Aukščiausiasis teismas atmetė jų paaiškinimą dėl pavėlavimo. Teismo skirtas psichiatras teigė, kad jo manymu Asahara supranta, kas vyksta ir nėra nepakaltinamas. Gynyba tokiai jo nuomonei prieštaravo, tačiau prieštaravimas buvo atmestas. Advokatams liko penkios dienos, per kurias jie gali bandyti priversti Aukščiausiąjį teismą iš naujo nagrinėti bylą.

Jei jų pastangos bus bevaisės, Šoko Asaharai bus nedelsiant įvykdyta mirties bausmė.

Pagal 2006-05-30 BBC pranešimą parengė Donatas Glodenis

articles: