Kariai išminavo dar vieną bažnyčią Vilniaus rajone

Versija spausdinimui

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono septynių išminuotojų komanda antradienį išminavo Vilniaus rajono Maišiagalos seniūnijos Dūkštų kaime esančią šv. Onos bažnyčią. Kaip sakė išminuotojams vadovavęs viršila Rimas Jokūbauskas, operacija praėjo sėkmingai, iš bažnyčios sienų buvo išimta dešimt artilerijos sviedinių, praneša IPA-BNS.

Išminuotojams teko dirbti 8-25 metrų aukštyje. Pasak kariškio, visi sviediniai buvo be sprogstamosios medžiagos. Kariai informaciją apie šv.Onos bažnyčios sienose įmūrytus sprogmenis gavo praėjusią savaitę. Tuomet kariai buvo iškviesti išminuoti švč.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią Maišiagaloje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Tąkart išminuotojai iš restauruojamų maldos namų sienų ištraukė, o vėliau sunaikino šešis artilerijos sviedinius ir vieną sviedinio tūtą. Sprogmenys buvo be sprogdiklių, tačiau viename rasta sprogstamosios medžiagos. Kariai nustatė, kad sprogmenys - Pirmojo pasaulinio karo laikų.

Maišiagaloje, išminuotojams dar tebedirbant, atvažiavęs vietos gyventojas papasakojo, kad panašiai „papuošta“ netoliese esančių Dūkštų šv. Onos bažnyčia. Iki šiol niekas negali paaiškinti, kodėl sviediniai buvo įmūryti į bažnyčių sienas.

IPA-BNS

articles: