Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ir jo antroji pusė, prezidento Gitano Nausėdos patarėja Lina Svidinskaitė, susilaukė antrosios atžalos. Porai gimė sūnus. Šia žinia M.Majauskas pasidalijo socialiniuose tinkluose. „Majauskų komandą papildė didelis vyrukas“, – rašė parlamentaras. Primename, kad žinios apie judviejų draugystę pasklido 2019 metų pavasarį. 2020 metų kovą. pora susilaukė pirmosios atžalos, sūnaus Jogailos.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 21:03
TV3
Baltarusijos režimui nebesaugant sienos ir į Lietuvą praleidžiant migrantus, Lietuvos valdžia atsidūrė tarp dviejų girnų – iš vienos pusės nepasitenkinimą reiškia įvairiose stovyklavietėse įkurdinti migrantai, iš kitos – gyventojai protestuoja prieš migrantų miestelių statybas netoli savo gyvenamųjų namų. Pastarieji protestai įvyko Šalčininkų rajone: Dieveniškėse ir prie Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligono, kuris įkurdintas atokiau nuo gyvenamųjų vietovių.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 21:00
TV3
Rusijos remiama Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka antradienį sutraukė į Kijevo gatves tūkstančius savo sekėjų, artėjant istoriniam stačiatikių pasaulio lyderio patriarcho Baltramiejaus I, su kuriuo ji yra nutraukusi ryšius, vizitui. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 20:46
Rusijos remiama stačiatikių Bažnyčia Ukrainoje antradienį subūrė tūkstančius savo sekėjų į demonstraciją, artėjant istoriniam jos varžovo ir stačiatikių pasaulio lyderio patriarcho Baltramiejaus I vizitui.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 19:16
Nepaisydami COVID-19 apribojimų, per Kijevą žygiavo daugiau nei 20 tūkst. tikinčiųjų, norėdami pažymėti 1033-iąsias Rusios krikšto metines. Stambule reziduojantis Konstantinopolio ekumeninis patriarchas Baltramiejus I 2019 metais pripažino nepriklausomą Ukrainos stačiatikių bažnyčią, kai Kijevas nusprendė nutraukti religinius ryšius su Rusija po konflikto šalies rytuose. Maskva pasmerkė šį žingsnį. Aukščiausias stačiatikių Bažnyčios vadovas į Ukrainą ketina atvykti kitą mėnesį, kai bus pažymimos šalies nepriklausomybės 30-osios metinės.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 19:16
Šalčininkų rajone esančiame Dieveniškių miestelyje prie pastato, kuriame turėtų būti apgyvendinta apie pusė tūkstančio migrantų, antradienio vakarą susirinko per 200 tokiu sprendimu nepatenkintų vietinių gyventojų ir miestelio svečių. Dieveniškiečiai nuo šio pastato nesitraukia jau kelias dienas, taip išreikšdami pasipriešinimą valdžios siekiams.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 18:06
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė prašo teisėsaugos pradėti ikiteisminį tyrimą dėl asmenų pasipriešinimo pareigūnams Rūdninkuose, kur siekiama apgyvendinti neteisėtus migrantus. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 12:44
Salantų regioniniame parke esantis Kartenos piliakalnio kompleksas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ne tik kaip istorinių, archeologinių vertybių turintis objektas, bet ir kaip mitologinis dėl jame išlikusio baltiškojo mitologinio paveldo. Atsižvelgiant į tai, kaip stipriai susijusi mitologija ir dievų bei dievybių kultas su supančia gamta, šiemet Kartenos festivalyje bus siekiama atskleisti, kaip šio piliakalnio erdvėje galėjo egzistuoti kuršiški, baltiški dievai ir deivės, kaip tai veikė žmonių sąmonę.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 09:09
Salantų regioniniame parke esantis Kartenos piliakalnio kompleksas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ne tik kaip istorinių, archeologinių vertybių turintis objektas, bet ir kaip mitologinis dėl jame išlikusio baltiškojo mitologinio paveldo. Atsižvelgiant į tai, kaip stipriai susijusi mitologija ir dievų bei dievybių kultas su supančia gamta, šiemet Kartenos festivalyje bus siekiama atskleisti, kaip šio piliakalnio erdvėje galėjo egzistuoti kuršiški, baltiški dievai ir deivės, kaip tai veikė žmonių sąmonę.
Paskelbta: Tue, 27/07/2021 - 09:09
Susirėmimą su pareigūnais prie Rūdninkų poligono išprovokavo tai, kad apie sprendimą apgyvendinti migrantus vietiniai gyventojai sužinojo iš žiniasklaidos, o ne tiesiogiai iš politikų, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 23:35
Susirėmimą su pareigūnais prie Rūdninkų poligono išprovokavo tai, kad apie sprendimą apgyvendinti migrantus vietiniai gyventojai sužinojo iš žiniasklaidos, o ne tiesiogiai iš politikų, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. „Kokios išvados: kad turi skelbti ne per žiniasklaidą ministerija savo sprendimus, o nuvažiuot ir tartis su žmonėmis, ne provokuoti, o paaiškinti, kaip ten bus.
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 23:33
TV3
Susirėmimą su pareigūnais prie Rūdninkų poligono išprovokavo tai, kad apie sprendimą apgyvendinti migrantus vietiniai gyventojai sužinojo iš žiniasklaidos, o ne tiesiogiai iš politikų, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 23:30
Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga neorganizavo protesto akcijos Rūdninkuose (Šalčininkų r.), kur pirmadienio vakarą riaušių policija jėga išvaikė kelią užtvėrusius mitinguotojus, sako LLRA – KŠS lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 21:54
Vidaus reikalų ministerija rado naują vietą, kur apgyvendinti 1,5 tūkst. nelegalų. Jiems skirtas palapinių miestelis iškils Rūdninkuose, Šalčininkų rajone. Tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad nenusileis ir dėl Dieveniškių, kur dieną naktį nesibaigia protestas. Tiesa, ten jau situacijos kontrolę iš vietos gyventojų perėmė prieš skiepus, gėjus ir valdžią protestuojantys Šeimų maršo atstovai.
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 20:11
TV3
Vien liepą jau sulaikyta daugiau kaip 2 tūkstančiai neteisėtų migrantų, tarnybos jau nebeturi vietų, kur juos apgyvendinti. Nepaisant to, Dieveniškių miestelyje, kuriame norima apgyvendinti pusę tūkstančio migrantų, gyventojai ir toliau pasiryžę to neleisti.
Paskelbta: Mon, 26/07/2021 - 19:03