Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šeštadienio vakarą tiesioginėje „Facebook“ transliacijoje papasakojo, kad penktadienį žmonai Agnei pakilo temperatūra, bet vėliau nukrito. Meras tikisi, kad tai nebus koronavirusas, tačiau tyrimų nevyko darytis, nes jų ir taip visiems trūksta. „Vakar mano žmonai pakilo temperatūra. Ir toks jausmas – tirtis ar nesitirti. Pas ją tokia (abejonė – aut. past.), gal kitiems žmonėms labiau reikia. Ačiū Dievui, temperatūra nukrito.
Paskelbta: Sat, 04/04/2020 - 20:30
TV3
2012 m. rugsėjo 11-osios naktį Bengazyje (Libijoje) musulmonų teroristai užpuolė Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinę atstovybę. Pagal sutartį tarnavę šeši amerikiečių saugumo tarnybos darbuotojai stojo į kovą, kad atremtų teroristų ataką ir apsaugotų ten dirbančius žmones.
Paskelbta: Sat, 04/04/2020 - 14:25
Rytoj – Verbų sekmadienis, kitoks nei iki šiol. Verbų ieškosime ne pas jų rišėjus ir prekeivius, eilėmis apguldavusius bažnyčias, o miškeliuose prie savo namų. Ir pašventinimą savo kadagio šakelėms gausime ne maldos namuose, o savuosiuose, priešais televizorių ekranus. Net per atstumą pašventinta verba gins nuo visokio blogio. Jei tik ginsimės ir patys.
Paskelbta: Fri, 03/04/2020 - 22:21
Statybos beveik nesustojo Mero pavaduotojas Antanas Nesteckis ketvirtadienį aplankė keletą seniūnijų ir pasidžiaugė, kad suplanuoti darbai vyksta, tik kai kur trūksta žmogiškųjų išteklių. Vicemeras įsitikino: Ilgakiemio ir Raudondvario vaikų darželių renovavimo darbai sparčiai juda į priekį, statybininkai žada juos baigti laiku. Kyla ir Zapyškio bendruomenės centro pastatas. Šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios baigiami aplinkos tvarkymo darbai, pastatyta informacinė lenta su senojo Zapyškio miestelio planu.
Paskelbta: Fri, 03/04/2020 - 21:44
Viena bažnyčia Šiaurės Airijoje stengiasi padėti tikintiesiems neatitolti nuo Dievo, nepaisant koronaviruso pandemijos. Sekmadienį, kovo 22 d., Dunseveriko baptistų bažnyčios pastorius Billy Jonesas sakė pamokslą maždaug 100 automobilių. Jis kalbėjo iš atviro sunkvežimio bažnyčios stovėjimo aikštelėje, o atvažiavusieji jo klausėsi įsijungę automobilių radijo imtuvus.
Paskelbta: Fri, 03/04/2020 - 11:19
Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRS-KŠS) frakcijos nariai siūlo supaprastinti išnuomotos fiziniams ir juridiniams asmenims žemės grąžinimą natūra.
Paskelbta: Thu, 02/04/2020 - 15:14
Nors žymiausios Lietuvos katedros vardą neabejotinai nešioja Vilniaus katedra, tačiau kitame šalies krašte stovinti Telšių šv. Antano Paduviečio katedra verta ne mažesnio dėmesio. Įspūdinga savo interjeru, trijų vyskupų kriptomis ir stebuklingu šv. Antano paveikslu, ši dviaukštė bažnyčia yra vienas iš didžiausių turistų traukos objektų visoje Žemaitijoje.
Paskelbta: Thu, 02/04/2020 - 12:28
Iš savivaldybės biudžeto lėšų kasmet numatoma ne tik istoriškai vertingų bažnyčių remontui, bet atstatyti sudegintiems maldos namams. Sutelktomis pastangomis iš pelenų prikelta Paštuvos Šv.Barboros bažnyčia šiemet jau minės veiklos penkmetį. Kyla ir panašiu metu sudeginta Kulautuvos Švč.Mergelės Marijos vardo bažnyčia. Po šių gaisrų daugelyje Kauno rajono bažnyčių buvo įrengta priešgaisrinė signalizacija, nauja elektros instaliacija. Statybų pabaigtuvių neprognozuoja
Paskelbta: Thu, 02/04/2020 - 10:49
Teisingumo ministerija BNS informavo, kad partijos pateikti dokumentai atitiko reikalavimus. Registrų centre partija įregistruota trečiadienį. Nacionalinis susivienijimas įsteigtas kovo 7 dieną Vilniuje, jos pirmininku išrinktas filosofas V. Radžvilas. Partijos kūrėjai pabrėžia tautiškumo svarbą ir krikščioniškosios civilizacijos vertybes, pasisako prieš Europos Sąjungos integracijos gilinimą. Su Nacionaliniu susivienijimu Lietuvoje registruotos 27 politinės partijos.
Paskelbta: Thu, 02/04/2020 - 09:38
Penktadienio vakarą, būtent tuo metu, kai koronaviruso gniaužtuose surakintas pasaulis su viltimi stebėjo tiesioginę popiežiaus palaiminimo transliaciją iš Vatikano, Lietuvos gyvūnų dovanojimo grupėse šimtai žmonių susitelkė, kas kaip sugeba atsiliepdami į jauno alytiškio nevilties šauksmą.
Paskelbta: Wed, 01/04/2020 - 20:59
Pasaulinės koronaviruso pandemijos metu moterims Saudo Arabijoje nėra privalu atlikti santuokinę pareigą. Moterys turi teisę nesimylėti, jei baiminasi, kad vyras gali ją užkrėsti koronavirusu, per šalies televiziją pareiškė Saudo Arabijos Aukščiausios religinių žinovų tarybos narys.
Paskelbta: Wed, 01/04/2020 - 20:13
Saudo Arabijos aukšto rango pareigūnas paragino daugiau kaip milijoną musulmonų, ketinančių atlikti hadžą, atidėti planus ir užsiminė, kad ši piligriminė kelionė šiemet gali būti atšaukta dėl naujojo koronaviruso pandemijos.
Paskelbta: Wed, 01/04/2020 - 12:03
Archeologai Irake neseniai aptiko 5000 metų senumo ritualams skirtą vietą, kurioje vykdavo milžiniškos puotos bei būdavo aukojami gyvūnai Mesopotamijos karo dievui Ningirsu.
Paskelbta: Wed, 01/04/2020 - 08:38
Rusijos Ortodoksų Bažnyčios (ROB) patriarchas Kirilas penktadienį apveš aplink Maskvą istorinę Dievo Motinos ikoną, kad apsaugotų sostinės ir šalies žmones nuo naujojo koronaviruso epidemijos, pranešė Bažnyčios atstovai.
Paskelbta: Tue, 31/03/2020 - 19:43
Visi praktiniai klausimai savo giliausia esme yra filosofiniai ir teologiniai klausimai. Ši krizė tik dar kartą patvirtina, kad praktinių klausimų sprendimai visiškai priklauso nuo iš pažiūros su kasdieniais žmonių reikalais niekaip nesusijusių teorinių sampratų.
Paskelbta: Tue, 31/03/2020 - 11:22