Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio regione, besiribojančiame su Uganda, islamistų sukilėliai mirtinai užkapojo mažiausiai 22 žmones, sekmadienį pranešė vienas vietos pareigūnas. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 19:08
Rokiškio bažnyčioje, pradedančioje naują gyvavimo etapą, atsiveria ilgai po medžio grindimis tūnojusios istorinės vertybės. 400 istorinių grindų plokščių, 1882 m. pagamintų Rokiškyje iš Lenkijoje išgaunamo granito, šią vasarą atidengtų iš po medžio grindų, ir 600 naujų, pagamintų iš to paties Lenkijos kalno granito, iš esmės keičia šventovės vidaus veidą. Bet tai – dar ne viskas. Čia, vienintelėje Panevėžio vyskupijos bažnyčioje, tikintieji ir turistai savo akimis galės pro stiklą matyti sakralinio paveldo artefaktas... Šv. Kūčių nakties Piemenėlių ir Šv. Kalėdų Mišios bus neeilinis įvykis parapijos gyvenime. Rokiškio dekanas, parapijos klebonas Eimantas Novikas ir grindis klojantys meistrai neabejoja – darbus spės baigti. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 18:00
Pasak paminklo idėjos autoriaus Gintauto Jonkaus, paminklas – tarsi iš žemės besiskleidžiantis atminimo pumpuras, jo kompoziciją užbaigia stilizuotas Jogailaičių kryžius. Apatinėje postamento dalyje planuojamas užrašas „Dainavos apygardos partizanams“, o kitoje pusėje – keturi žodžiai: „Tikėjimas, Laisvė, Nepriklausomybė, Santarvė“, taip pat paminklą ketinama papuošti Vyčiu. „Pagrindinė Dainavos apygardos partizanams skirto paminklo idėja – paprasta, solidu ir rimta“, – išplatintame savivaldybės pranešime cituojamas skulptorius G. Jonkus.
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 16:37
Alytaus miesto savivaldybėje šią savaitę pristatyta Dainavos apygardos partizanams skirto paminklo idėja. Pasak paminklo idėjos autoriaus Gintauto Jonkaus, paminklas – tarsi iš žemės besiskleidžiantis atminimo pumpuras, jo kompoziciją užbaigia stilizuotas Jogailaičių kryžius. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 16:13
Kaunas ginkluojasi vaizdo stebėjimo kameromis. Jų skaičius mieste artimiausiu metu padidės bent 5 kartus. Kameros stebės gatves, sankryžas, parkus ir įvairias viešąsias erdves, tad niekdariams bus gerokai mažiau vietų daryti savo juodus darbelius ir likti nepastebėtiems. Be to, informacija, gauta dėl kamerų, padės reguliuoti ir automobilių srautus. Lapkričio 17-ąją įvykusį incidentą, kai trys jaunuoliai išdaužo Kauno totorių mečetės vitražinius langus, fiksuoja šventovės vaizdo kameros.
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 14:00
TV3
Nacionalistinės, krikdemiškos politinės jėgos – Nacionalinio susivienijimo – vienas kūrėjų Vytautas Sinica tikisi, kad partijos steigiamasis suvažiavimas įvyks sausio pabaigoje. Jungtis prie šio darinio kviečiama šūkiu: „Pakelk galvą, lietuvi!“. Sausio pabaigoje įkurti kitą krikščioniškų pažiūrų žmones vienijančią partiją tikisi ir iš konservatorių pasitraukęs parlamentaras Rimantas Jonas Dagys. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 13:03
Visai neseniai, spalio 15-ąją, Popiežius Pranciškus pasauliui pristatė naujovę – išmanųjį Rožinį (eRosary). Kaip pranešama portale www.vaticannews.va, tai – nesudėtingas elektroninis įrenginys, veikiantis kartu su programėle „Click To Pray“, skirtas visų pirma jaunimui. Jo paskirtis – jaunam žmogui priartinti Rožinio maldą, išmokyti melstis ir paraginti kalbėti šią maldą už taiką pasaulyje. Koja kojon su naujovėmis ir tobulėjančiomis technologijomis žengia ir lietuvių jaunimas.
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 12:30
TV3
Apie adventą, ramybę, laimę kunigas Algirdas Toliatas kalbėjo gausiai į Kauno apskrities viešąją biblioteką susirinkusiai publikai, kuriai pristatė dvi savo naujausias knygas: „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ ir „Ramybė tau“. Autorius pasakojo, kad ketvirtoji jo knyga „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ gimė netikėtai, kai pradėjo kviesti tikinčiuosius į gaivinamą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią. Kadangi bažnyčioje nebuvo varpų, teko pasitelkti kitas priemones.
Paskelbta: Sun, 15/12/2019 - 12:10
TV3
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje buvo plačiai aptarinėjami Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios tvarkybos darbai ir jos prieigose įgyvendinamas renginiams skirtos aikštės projektas – neįprasti istorinei vietai sprendimai sukėlė diskusijų tarp architektų, paveldosaugos specialistų, išryškino nuomonių įvairovę visuomenėje.
Paskelbta: Sat, 14/12/2019 - 16:42
Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) tapus valdančiosios koalicijos dalimi, imta svarstyti, kad pagaliau iš užmaršties bus pakelti tautinėms mažumoms aktualūs klausimai – vietovardžių ir asmenvardžių rašybos dokumentuose reglamentavimas.
Paskelbta: Sat, 14/12/2019 - 12:21
Susisiekimo ministras, Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslavas Narkevičius po kelis mėnesius ženkliai augusių neigiamų reitingų įsitvirtino kaip nepopuliariausias politikas, rodo šeštadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Ministras turi mažiausiai – 5,4 proc. teigiamų vertinimų, tuo tarpu neigiamai jį vertinančių gruodį buvo 57,4 proc., lapkritį – buvo 34 proc., kai spalį – 16,6 proc.
Paskelbta: Sat, 14/12/2019 - 09:52
TV3
Vieni šaltąjį metų sezoną dievina ir iškritus pirmosioms snaigėms iškart ima gyventi šventinėmis nuotaikomis, o kitiems kur kas maloniau tuomet, kada šilta. Tai susiję ne tik su oru, bet ir sveikata – būtent tą jau ne vienerius metus patiria ir manekenė bei drabužių kūrėja Simona Starkutė.
Paskelbta: Sat, 14/12/2019 - 07:30
TV3
Suvienijo kalėdinės melodijos Tikromis Kalėdomis Klaipėdoje pakvipo jau penktadienio vakarą. Gyventojai rinkosi į jaukų pasibuvimą-koncertą "Tikroji Kalėdų istorija" buvusioje Šv. Jono bažnyčios aikštėje pasiklausyti gražiausių kalėdinių melodijų. Giesmes giedojo Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis "Adoremus" (vadovė Renata Kreimerė). Renginys, telkiantis bendruomenę po menamais prarastos uostamiesčio bažnyčios skliautais, ne pirmus metus vyksta klaipėdiečio verslininko Algirdo Aušros iniciatyva.
Paskelbta: Fri, 13/12/2019 - 17:02
Atrado Klaipėdos garsenybes Prieš keliolika metų netoli buvusios Šv. Jono bažnyčios Turgaus gatvėje, nugriovus sovietmečio saldainių fabriką ir ruošiantis naujoms statyboms, archeologai aptiko XVI–XVII a. Klaipėdos gyventojų palaikus. Manoma, kad tarp 182 rastų palaikų gali būti ir Frydricho Pretorijaus – iškilaus dvasininko, "Vokiečių–lietuvių kalbų žodyno" sudarytojo, giesmių kūrėjo kaulai. Tarp jų gali būti ir pirmojo Biblijos vertėjo į lietuvių kalbą kunigo Jono Bretkūno dukters palaikai.
Paskelbta: Fri, 13/12/2019 - 16:56
Rusijos Federacijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) ir Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai Maskvoje sulaikė penkis Rusijoje uždraustos teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) narius, planavusius teroristinius išpuolius, nurodoma FSB pranešime.
Paskelbta: Fri, 13/12/2019 - 15:37