Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Šiaurės Kaukazo rajono karo teismas antradienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį penkių Krymo gyventojų byloje dėl dalyvavimo Rusijoje uždraustame islamistų judėjime „Hizb ut Tahrir“ (Išvadavimo partija), pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas iš teismo salės. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Tue, 18/06/2019 - 19:16
Birželio 18 d. Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje po mišių skambėjo į Kauno apskrities policijos pareigūnų gretas prisijungusių jaunuolių priesaikos bei ilgamečiams darbuotojams už nepriekaištingą tarnybą buvo įteikti apdovanojimai. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Tue, 18/06/2019 - 17:48
Valstybės dienos šventės Dauguose metu uždrausta prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, per Žolinės atlaidus Pivašiūnuose – bet kokiu alkoholiu, antradienį skelbia Alytaus rajono savivaldybė. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Tue, 18/06/2019 - 17:36
Pirmasis demokratiškai išrinktas Egipto prezidentas Mohamedas Mursi, islamiškų pažiūrų lyderis, nuverstas po vos vienerius metus trukusio ir šalies susiskaldymą smarkiai pagilinusio vadovavimo, pirmadienį mirė nualpęs teismo salėje, pranešė generalinis prokuroras.
Paskelbta: Tue, 18/06/2019 - 10:47
Netoli sudegusios Paryžiaus Dievo Motinos katedros gyvenę žmonės yra kviečiami atvykti pasitikrinti sveikatą dėl apsinuodijimo švinu. Į šį įspėjimą labiausiai dėmesį atkreipti yra raginami vaikai ir nėščios moterys.
Paskelbta: Tue, 18/06/2019 - 08:34
Po sostinės Šv. Jonų bažnyčios skliautais visa savo didybe suskambo mūsų šaly visiškai pamiršta vieno garsiausių Vilniuje gyvenusių kompozitorių Stanisławo Moniuzkos muzika.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 21:35
Po masinių protestų nuverstas islamiškų pažiūrų Egipto prezidentas Mohamedas Morsi mirė teisme, pirmadienį pranešė valstybinė Egipto televizija. Pasak televizijos, 67-erių eksprezidentas pirmadienį dalyvavo teismo posėdyje dėl jam iškeltų kaltinimų šnipinėjimu. Vyras susmuko ir mirė. Jo palaikai išvežti į ligoninę. M. Morsi, pirmasis demokratiškai išrinktas Egipto prezidentas, buvo nuverstas kariuomenės 2013 metais.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 19:18
TV3
Po masinių protestų nuverstas islamiškų pažiūrų Egipto prezidentas Mohamedas Morsi mirė teisme, pirmadienį pranešė britų transliuotojas BBC, remdamasis valstybinės Egipto televizijos paskelbta informacija.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 19:14
Po masinių protestų nuverstas islamiškų pažiūrų Egipto prezidentas Mohamedas Morsi mirė teisme, pirmadienį pranešė britų transliuotojas BBC, remdamasis valstybinės Egipto televizijos paskelbta informacija.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 19:13
Vilniaus pakraštyje esančiuose Balsiuose balandžio pabaigoje pastatytas kryžius vis dar kelia aistras vietos bendruomenėje. Kryžių pastatę žmonės piktinasi, kad viešoje erdvėje skleidžiama neigiama nuomonė lėmė, jog kryžius buvo apipaišytas svastikomis. Tuo tarpu Vilniaus savivaldybė yra numačiusi terminą, iki kada savininkai privalo nukelti kryžių, kitaip tai padarys pati. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 18:00
Jau ketvirtadienį parapijos namuose rinkosi jaunųjų misionierių grupė, čia buvo rodomi krikščioniški filmai. Penktadienį nuaidėjo vargonų muzikos koncertas, o šeštadienį – šlovinimų vakaras. Tituliniai parapijos atlaidai su iškilmingomis mišiomis, eisena aplink bažnyčią, sveikinimais ir dovanomis vyko sekmadienį. Po to kitoje gatvės pusėje įrengtoje aikštelėje prasidėjo koncertas, skirtas paremti projektą, kurį įgyvendinus bus atnaujintos bažnyčios grindys ir šildymo sistema.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 16:55
Jau ketvirtadienį parapijos namuose rinkosi jaunųjų misionierių grupė, čia buvo rodomi krikščioniški filmai. Penktadienį nuaidėjo vargonų muzikos koncertas, o šeštadienį – šlovinimų vakaras. Tituliniai parapijos atlaidai su iškilmingomis mišiomis, eisena aplink bažnyčią, sveikinimais ir dovanomis vyko sekmadienį. Po to kitoje gatvės pusėje įrengtoje aikštelėje prasidėjo koncertas, skirtas paremti projektą, kurį įgyvendinus bus atnaujintos bažnyčios grindys ir šildymo sistema.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 16:55
Birželio 22 dieną Molėtų rajone, Videniškiuose, Lietuvos katalikų Bažnyčios vadovai ir tikintieji dėkos už Mykolo Giedraičio paskelbimą palaimintuoju. Tai trečiasis palaimintuoju paskelbtas lietuvis po Jurgio Matulaičio ir Teofiliaus Matulionio.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 08:09
Ši istorija buvo per daug baisi ir nemaloni Bažnyčiai, todėl į jos sūkurį patekusios seserys vienuolės nutarė purvais nesidrabstyti ir apsigaubė tylos skraiste. Tylos įžadų jos neplanuoja sulaužyti, nors į jų pusę šiandien skrieja net šėtoniški kaltinimai spjovus Dievui į veidą ar – demonų apsėdimu.
Paskelbta: Mon, 17/06/2019 - 05:30
Nobelio premijos laureatė iš Baltarusijos Svetlana Aleksijevič nustebo, kai „Černobylio“ serialo kūrėjai susisiekė su ja ir paprašė leidimo naudoti medžiagą iš jos knygos „Černobylio malda“. Kai kuriuos knygos motyvus galima atrasti išgarsėjusiame HBO seriale, o  S.Aleksijevič negaili komplimentų serialui bei jo režisieriui ir sako, kad tai jau keičia jaunų baltarusių savimonę. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sun, 16/06/2019 - 20:23