Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Laura ir Šarūnas Mazalai ryžosi netikėtam žingsniui. Prieš penkerius metus žmona ir vyru tapusi pora nusprendė susituokti ir bažnyčioje.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 15:33
Kauno rajone, Zapyškyje, pirmadienį bus švenčiama Valstybės diena, rengiama Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios atidarymo šventė. Iki birželio 30-osios čia turėjo būti baigti įgyvendinti Zapyškio bažnyčios tvarkymo ir Senojo miesto teritorijos atgaivinimo projektai. Projekto vadovė Rūta Černiauskienė BNS teigė, kad bažnyčios prieigų tvarkymas baigtas, kaip ir planuota, nors Kauno paveldosaugininkai tvirtina kol kas oficialaus pranešimo apie tai dar nėra gavę.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 11:15
TV3
Nors šią savaitę abiturientai laikė ne vieną svarbų egzaminą, šias aktualijas nurungė viena naujiena, pasiekusi visos Lietuvos žiniasklaidą iš Klaipėdos rajono. Neblaivi abiturientė, važiuodama į anglų kalbos egzaminą, sukėlė avariją. Vietoje egzamino, mergina buvo pristatyta į areštinę. Laidoje „Jūs rimtai?“ viešėjęs Jogaila Morkūnas juokavo, kad ko nors paragavus „ant drąsos“ jam pačiam pavyksta susišnekėti ne viena užsienio kalba.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 09:28
„Dabar turime įgyvendinti Amerikos pažadą tikėdami Dievu, suvienyti mūsų viziją ir kurti mūsų ateitį. Aš dalyvausiu JAV prezidento rinkimuose!“ – tviteryje paskelbė milijardierius reperis. K. Westas daugiau informacijos apie savo politinę kampaniją nepateikė, o iki lapkritį įvyksiančių rinkimų teliko keturi mėnesiai. K. Westas jau seniai teigė palaikantis D. Trumpą, nors dauguma JAV pramogų pasaulio atstovų yra kairiųjų pažiūrų.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 09:23
Iki birželio 30-osios čia turėjo būti baigti įgyvendinti Zapyškio bažnyčios tvarkymo ir Senojo miesto teritorijos atgaivinimo projektai. Projekto vadovė Rūta Černiauskienė BNS teigė, kad bažnyčios prieigų tvarkymas baigtas, kaip ir planuota, nors Kauno paveldosaugininkai tvirtina kol kas oficialaus pranešimo apie tai dar nėra gavę.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 08:30
Iki birželio 30-osios čia turėjo būti baigti įgyvendinti Zapyškio bažnyčios tvarkymo ir Senojo miesto teritorijos atgaivinimo projektai. Projekto vadovė Rūta Černiauskienė BNS teigė, kad bažnyčios prieigų tvarkymas baigtas, kaip ir planuota, nors Kauno paveldosaugininkai tvirtina kol kas oficialaus pranešimo apie tai dar nėra gavę.
Paskelbta: Sun, 05/07/2020 - 08:30
Žolėmis apaugusiuose pastatuose be durų ir langų sovietmečiu veikė profesinė technikos mokykla. Kaimas skambėjo nuo jaunuolių klegesio ir technikos burzgimo, o dabar – nuo laužomų ir daužomų niekam nebereikalingų statinių. Gyventojams dėl to širdį skauda, bet jie nepasiduoda liūdesiui ir tikina, kad Dievas šio krašto nepamiršo.
Paskelbta: Sat, 04/07/2020 - 20:37
XX a. trečiajame dešimtmetyje Ali Sulaymanas al Wahhishas gavo pravardę Al Assadas, arba Liūtas, už tai, kad išmeldė prancūzus apsaugoti alavitų mažumos sektą sunitų dominuojamoje Sirijoje. Pravardė gerai skambėjo, todėl A. Sulaymanas al Wahhishas ją pavertė savo pavarde. Jis negalėjo nė įsivaizduoti, kad jo palikuonys ne tik valdys šalį, bet ir vieną dieną riesis dėl griuvėsiais virtusios valstybės.
Paskelbta: Sat, 04/07/2020 - 20:35
Seimo valdantiesiems priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderiu lieka Valdemaras Tomaševskis. Vilniuje penktadienį vykusiame šios politinės jėgos suvažiavime V.Tomaševskis pirmininku buvo išrinktas naujai kadencijai, pranešė partija. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Sat, 04/07/2020 - 16:58
Seimo valdantiesiems priklausančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderiu lieka Valdemaras Tomaševskis.
Paskelbta: Sat, 04/07/2020 - 16:52
Viktoro Stolbuno sekta iki šiol mažai žinoma visuomenei, nors Perestroikos laikais jos sąrašuose šmėžavo ne vienas žinomas tų laikų vardas. Patys sektos nariai dabar yra linkę nutylėti apie tai, kas vyko uždaroje bendruomenėje, bet tie, kas prabyla, pasakoja apie žiaurų smurtą ir psichologinį terorą, kaip „auklėjimo“ priemones.
Paskelbta: Sat, 04/07/2020 - 10:50
TV3
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį atmetė kritiką dėl užsienio šalyse ir vietoje susirūpinimą keliančių planų paversti Stambulo Švč. Išminties (Sofijos) soborą (Hagia Sophia) mečete. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Fri, 03/07/2020 - 16:46
„Sulaikyta įtariamoji – lietuvė, neturinti jokio priešiškumo katalikų bažnyčiai, tačiau turinti tam tikrų jos elgesį įtakojančių priklausomybių“, – teigia pareigūnai, akcentuodami, kad bet kokiu atveju šios kaunietės likimą spręs teismas.
Paskelbta: Fri, 03/07/2020 - 14:32
Šiemet jau ketvirtą kartą Vilniaus šv.apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte įrengtas didžiausias Lietuvoje ir Vidurio Europoje kariljonas pakvies į tarptautinį kariliono muzikos festivalį.
Paskelbta: Fri, 03/07/2020 - 12:41
Turkijos aukščiausioji teismo institucija ketvirtadienį ruošiasi priimti lemiamą nutartį, ar vienu iš Stambulo simbolių tapęs Švč. Išminties (Sofijos) soboras (Hagia Sophia) turi būti paverstas mečete, ar likti muziejumi. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Thu, 02/07/2020 - 14:15