K: Kaip išgelbėti žmogų iš sektos?
Anonimas (not verified) Mon, 08/11/2004 - 12:30A: Asmuo, norintis ištraukti kitą žmogų iš „sektos“, visų pirma sau turėtų užduoti klausimą: „kodėl noriu taip padaryti?“
Jei nuspręsite, kad išties rūpinatės tuo asmeniu dėl jo paties gerovės, jei jums tikrai kelia nerimą religinė grupė, į kurią jis įsitraukė, ieškokite daugiau patikimos informacijos apie tą grupę, į kurią minėtasis asmuo įsitraukė, bandykite ir jam pateikti tą informaciją švelniai siūlydami apsvarstyti jo pasirinkimą.
Plačiau apie tai galite skaityti mūsų svetainės rubrikoje „Sektos“ [1].
Tačiau neretas ir toks atvejis, kai žmonės, siekiantys kitus ištraukti iš „sektos“ turi netinkamus motyvus. O netinkami motyvai kliudo išspręsti problemas, net jei bandymai ištraukti kitą asmenį iš „sektos“ pavyksta; jau pats toks bandymas užprogramuoja kitas problemas, konfliktus ir pan.
Konsultuojant žmones pagal projektą „Sąmoningas pasirinkimas“ ne kartą teko susidurti su tėvais, kurie savo vaikams, įsitraukusiems į „sektą“, turėjo numatę gyvenimo planą, kurį pastarieji atsisakė vykdyti įsitraukdami į „sektą“, tėvams buvo gėda, kad jų atžalos gatvėse renka pinigus užuot „dorai užsidirbdami duoną“ ir pan.
Kitaip sakant, pagrindiniai motyvai neretai būdavo grynai savanaudiški, siekiama susigrąžinti į „sektą“ pabėgusį asmenį į savo kontrolės lauką.
Artimojo įsitraukimas į kokią nors religinę grupę gali signalizuoti ne tik įsitraukusiojo problemą, bet ir šeimos disfunkciją, sutrikusius ar nesveikus šeimos santykius.
Jei tai – Jūsų atvejis, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į save, šeimos santykius, bandyti gydyti juos, ir tik tuomet atsiranda viltis užmegzti autentišką santykį su asmeniu, kuris iš santykio su Jumis pasitraukė į kokią nors religinę grupę.
Išsprendus tokias problemas gal mažiau gąsdinantis atrodys ir artimojo „atsivertimas“. Jei taip neįvyks, būtinai apsilankykite rubrikoje Pirmoji pagalba susidūrus su „sektomis“.
Donatas Glodenis [2]