Graikų dievai ruošiasi grįžti

Versija spausdinimui

Atėnai, Graikija. Tai užtruko beveik 2000 metų, tačiau šiandien tie, kurie garbina dvylika senosios Graikijos dievų, pagaliau triumfavo. Atėnų teismas nurodė, kad draudimas garbinti Dzeusą, Herą, Hermį, Atėnę ir kitus dievus turi būti panaikintas. Tai nutiesia kelią pagonims atgal į Olimpo kalną.

Šių dievų garbintojai, siekiantys „ginti senąsias tradicijas, religiją ir etosą“ ir gaivinantys ikikrikščioniškąją kultūrą, ruošiasi perkelti kovos lauką į Graikijos šventyklas.

„Dabar mes sieksime, kad vyriausybė visiškai pripažintų mūsų religiją“, Guardian dienraščiui teigė Vasillis Tsantilas. „Mes kreipsimės į Graikijos parlamentą, o jei tai nepadės – į Europos sąjungą, ir bandysime gauti teisę garbinti tokiose vietose, kaip Akropolis, turėti savo kapines, bei, kur to reikės, perlaidoti senovinius mirusiųjų kaulus“.

Apie 98% graikų yra stačiatikiai, o visos kitos religijos, išskyrus Judaizmą ir Islamą, buvo uždraustos.

Tačiau pagonys sako, kad jau apie 2000 graikų prisijungė prie jų judėjimo. Vasillis Tsantilas, 42-jų metų amžiaus kompiuterių srities mokslininkas prie pagonybės prisišliejo prieš tai išbandęs Budizmą, Taoizmą, Islamą. Jis sako, kad garbintojai senovinius dievus supranta kaip „dievybės personifikacijas“.

Tačiau galinga Graikijos stačiatikių bažnyčia į pagonybę žiūri kur kas mažiau palankiai. Ji kaltina senovės dievų garbintojus stabmeldyste ir „nuodingomis naujojo amžiaus praktikomis“.

Tėvas Eustathios Kollas, vadovaujantis Graikų kunigų bendruomenei, teigė: „tai yra saujelė gaivintojų, bandančių atstatyti degeneravusią, mirusią religiją, ir kurie nori sugrįžti prie bjaurių ir tamsių praeities suklydimų“.

Pagal 32005-05-06 Guardian straipsnį parengė Donatas Glodenis