Teisingumo ministerijoje pristatytas tyrimas dėl religinių judėjimų

Versija spausdinimui

Pirmadienį, gruodžio 10 d., minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną Teisingumo ministerijoje buvo pristatyti ministerijos užsakymu bendrovės „Baltijos tyrimai“ vykdyto sociologinio tyrimo apie visuomenės požiūrį į naujas religines grupes rezultatai.

Pasak Teisingumo ministerijos religijos reikalų ir teisinio registravimo skyriaus vyriausiojo specialisto Donato Glodenio, užsakydama sociologinį tyrimą, Teisingumo ministerija siekė išsiaiškinti, kaip naujieji religiniai judėjimai vertinami visuomenėje. Pasak jo, tyrimas parodė, kad požiūris į naująsias religines grupes – negatyvus. „Viskas, kas nauja arba nelabai žinoma, visuomenės vertinama labiau neigiamai, nei teigiamai“, spaudos konferencijoje teigė ir Teisingumo ministerijos Religijos reikalų ir teisinio registravimo skyriaus vyriausioji specialistė Milda Ališauskienė.

Kaip rodo reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, daugiau kaip pusė visų apklaustųjų neigiamai vertina Jehovos liudytojus ir Tikėjimo žodį. Nemažai respondentų minėjo, kad naujųjų religinių judėjimų atstovai bandė užeiti į namus, siūlė pirkti savo platinamą literatūrą, prašė paaukoti pinigų. 28,9 proc. apklaustųjų, susidūrę su religinių judėjimų atstovais jautėsi nemaloniai, skundėsi, kad prie jų įkyriai lysta. 69,6 proc. respondentų minėjo, kad vertintų neigiamai, jei jų vaikai ir anūkai pradėtų dalyvauti religinio judėjimo ar grupės veikloje, o 11,4 proc. apklaustųjų – tam kategoriškai prieštarautų.

„Baltijos tyrimų“ vadovė Rasa Ališauskienė, apibendrindama atliktą tyrimą pripažino, kad gyventojai nėra labai tolerantiški. 35,4 proc. respondentų mano, kad naujųjų religinių judėjimų veiklą reikia griežtai stebėti, nes ji gali būti žalinga visuomenei. Apklaustieji mano, kad reikia stabdyti tų judėjimų veiklą, apie kuriuos yra daug nusiskundimų. 23,6 proc. apklaustųjų teigia, kad Lietuvoje reikia leisti veikti tik tradicinėms religinėms bendruomenėms, o visas kitas uždrausti. Tik 15,4 proc. mano, kad judėjimus reikia ne drausti, o daugiau apie juos informuoti.

Tyrimo ataskaita skelbiama Teisingumo ministerijos žiniatinklio svetainėje.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos pranešimą spaudai.