Vilniečiai galės mankštintis Tai Či

Versija spausdinimui

Balandžio mėn. 28 d. Vilniaus miesto tarybos kolegijos posėdyje buvo pritarta Tai Či (Tai Chi) mankštų organizavimui įvairiose Vilniaus miesto vietose.

Vilniaus miesto savivaldybės pateiktoje informacijoje teigiama, kad nemokamas sveikatingumo mankštas pagal Tai Či lankysiantys gyventojai turės galimybę susipažinti su gilias tradicijas Kinijoje turinčia Tai Či filosofija bei mankšta, kuri daro didelę įtaką žmogaus fizinei ir dvasinei sveikatai, o svarbiausia - suteikia galimybę pabūti gryname ore ir pasportuoti.

Mankštos pagal Tai Či vyks gegužės - lapkričio mėnesiais. Kvalifikuoti praktikuojantys Tai Či instruktoriai ves treniruotes numatytose vietose rytais ir vakarais. Žmonėms, lankiusiems mankštas, bus įteikti pažymėjimai.

Numatoma, kad sveikatingumo mankštos vyks Kalnų parke (stadione); VRM rūmuose (Žirmūnų g.); Sereikiškių parke; tarp Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios (Kalvarijų g.) ir Šv. Juozapo kunigų seminarijos (Verkių seniūnija); Senamiesčio apžvalgos aikštelėje (prie Misionierių ligoninės); prie Baltojo tilto; Markučių parke (prie Aleksandro Puškino memorialinio muziejaus); skverelyje tarp Neries upės ir Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos; Lazdynų vidurinės mokyklos stadione (Lazdynų seniūnija); Vingio parke (prie estrados).

Kartą per mėnesį besitreniruojantiems ir visiems norintiems bus organizuojamos paskaitos apie Tai Či.

Žodis Tai Či reiškia absoliuto simbolį tradicinėje kiniečių filosofijoje ir religijoje, pavyzdžiui taosizme (absoliuto simbolis yra visiems pažįstamas in ir jan apsk ritimas). Tai Či metodą prieš 700 metų sukūrė taosizmo išminčius Čen San Fengas. Dvasios ir vidinės energijos mokslas buvo laikomas praktiniu metodu, kaip vystant vidinę energiją (Či) pasiekti nušvitimą ir nemirtingumą.

 

Parengta pagal Vilniaus savivaldybės ir religija.lt informaciją.