Sektos

Versija spausdinimui

Ši rubrika skirta tiems, kurie norėtų bent prabėgom susipažinti su naujaisiais religiniais judėjimais, bei tiems, kurie kaip nors susidūrė su šiais judėjimais ir norėtų gauti daugiau informacijos ar ieškotis pagalbos.

Daugelį mūsų „sektos“ (taip žiniasklaida neretai vadina religines grupes, kurias mokslininkai linkę vadinti neutraliau, „naujaisiais religiniais judėjimais“) domina maždaug tiek pat, kiek 5-ojo puslapio kriminalai – laisvalaikio pasiskaitymams įdomi, tačiau ne itin reikšminga tema. Tik tuos, kurių šeimos nariai ar artimieji įsijungia į sektą, ši tema smarkiau paliečia.

Deja, mes mažai (arba iškreiptai) težinome apie tuos judėjimus, populiariai vadinamus „sektomis“, kad esame linkę jų neįvertinti, o kartais – pernelyg išsigąsti.

Šioje rubrikoje galite rasti keletą įvadinių straipsnių apie tai, kaip elgtis, kai Jums atrimas žmogus įsitraukia į religinį judėjimą, o taip pat - apie tai, kokios yra įsitraukimo į NRJ priežastys. Šie straipsniai turėtų Jums padėti šiek tiek geriau orientuotis situacijoje.

Taip pat čia rasite informaciją apie NRTIC vykdomą konsultacijų projektą „Sąmoningas pasirinkimas“. Šios konsultacijos vyksta Vilniuje ir yra nemokamos. Plačiau apie konsultacijas - spauskite čia.