JAV teisėjai teigia, kad Amonitai gali nenaudoti oranžinių trikampių atšvaitų

Versija spausdinimui

AP 2003-10-21. Pensilvanijos apeliacinis teismas nusprendė, kad konservatyvių pažiūrų Amonitų (angl. Amish) sektos nariai, tikintys, kad blizgantys papuošalai pažeidžia jų religinius įsitikinimus, gali nenaudoti oranžinių atšvaitinių trikampių ant savo vežimų.

Paprastai besirengiantys Swartzentruberiai mieliau ant savo transporto priemonių klijuoja atšvaitus iš pilkos juostos bei užsideda žibintus. Pilkų ar baltų atšvaitų naudojimas žymint lėtas transporto priemones yra legalus devyniose valstijose, taip pat ir Ohajuje, kur sekta buvo įsikūrusi tik prieš keletą metų.

Amonitai sako, kad juostos lygiai tokios pat efektyvios, kaip ir trikampiai, tačiau valstijos transporto kontrolės tarnybų pareigūnai su tuo nesutinka.

Teismo sprendimas panaikino 2002 m. sprendimą, kuriame buvo teigiama, jog valstybė, reikalaudama trikampių, vadovaujasi būtinu viešojo saugumo interesu. Apeliacinio teismo teisėjai pirmadienį nusprendė, kad valstija nepateikė įrodymų, kurie leistų jai reikalauti šių trikampių tvirtinimo prie vežimų užpakalinės dalies.

Joe Mandak