K: Ką daryti, kad jaunų žmonių sektos neįtrauktų?

Versija spausdinimui

A: Turbūt visi tėvai pergyvena dėl savo vaikų – kuriuo keliu jie pasuks, kokią įgys specialybę, kaip užsidirbs pragyvenimui ir pan. Neišvengiamai ateina ir tikėjimo pasirinkimo kryžkelė.

Vieniems ji būna staigi ir netikėta, kiti gi ją pergyvena paprastai. Lietuvoje yra priimta, kad lietuvis -  tai Romos katalikas, tad iškyla problema jei jaunuolis nusprendžia pasirinkti kitą tikėjimą.

Tačiau, jei tėvai nusprendžia savo vaikus auklėti Romos katalikais, jiems yra sudarytos visos sąlygos tai daryti, net mokyklose yra dėstomas šio tikėjimo mokymas.

Dauguma Lietuvoje veikiančių naujų religijų, kviesdamos apsilankyti savo susirinkimuose, prašo nepilnamečius atsivesti kartu ir tėvus, tokiu būdu bandydamos apsaugoti ir pačius jaunuolius, o vėliau ir save dėl beprasmių kaltinimų.

Todėl manyčiau, jog tėvai turėtų atkreipti daugiau dėmesio į savo vaikų laisvalaikį, labiau domėtis jų interesais ir išgyvenimais, o iškilus klausimams bandyti juos išklausyti, įsiklausyti į jų argumentus, pasirenkant vieną ar kitą religinę bendruomenę. 

Milda Ališauskienė