K: Kaip išgelbėti žmogų iš sektos?

Versija spausdinimui

A: Asmuo, norintis ištraukti kitą žmogų iš „sektos“, visų pirma sau turėtų užduoti klausimą: „kodėl noriu taip padaryti?“

Jei nuspręsite, kad išties rūpinatės tuo asmeniu dėl jo paties gerovės, jei jums tikrai kelia nerimą religinė grupė, į kurią jis įsitraukė, ieškokite daugiau patikimos informacijos apie tą grupę, į kurią minėtasis asmuo įsitraukė, bandykite ir jam pateikti tą informaciją švelniai siūlydami apsvarstyti jo pasirinkimą.

Plačiau apie tai galite skaityti mūsų svetainės rubrikoje „Sektos“.

Tačiau neretas ir toks atvejis, kai žmonės, siekiantys kitus ištraukti iš „sektos“ turi netinkamus motyvus. O netinkami motyvai kliudo išspręsti problemas, net jei bandymai ištraukti kitą asmenį iš „sektos“ pavyksta; jau pats toks bandymas užprogramuoja kitas problemas, konfliktus ir pan.

Konsultuojant žmones pagal projektą „Sąmoningas pasirinkimas“ ne kartą teko susidurti su tėvais, kurie savo vaikams, įsitraukusiems į „sektą“, turėjo numatę gyvenimo planą, kurį pastarieji atsisakė vykdyti įsitraukdami į „sektą“, tėvams buvo gėda, kad jų atžalos gatvėse renka pinigus užuot „dorai užsidirbdami duoną“ ir pan.

Kitaip sakant, pagrindiniai motyvai neretai būdavo grynai savanaudiški, siekiama susigrąžinti į „sektą“ pabėgusį asmenį į savo kontrolės lauką.

Artimojo įsitraukimas į kokią nors religinę grupę gali signalizuoti ne tik įsitraukusiojo problemą, bet ir šeimos disfunkciją, sutrikusius ar nesveikus šeimos santykius.

Jei tai – Jūsų atvejis, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į save, šeimos santykius, bandyti gydyti juos, ir tik tuomet atsiranda viltis užmegzti autentišką santykį su asmeniu, kuris iš santykio su Jumis pasitraukė į kokią nors religinę grupę.

Išsprendus tokias problemas gal mažiau gąsdinantis atrodys ir artimojo „atsivertimas“. Jei taip neįvyks, būtinai apsilankykite rubrikoje Pirmoji pagalba susidūrus su „sektomis“.

Donatas Glodenis