K: Kas yra „nereliginės sektos“ pvz., „Vision“, Herbalife“?

Versija spausdinimui

A: Šios grupės dažniausiai gamina gerus ir tinkamose laboratorijose ekspertuotus žolinius preparatus. Kai kada klausime minėtomis grupėmis domisi religijotyrininkai, nes jų veikla yra panaši i taip vadinamųjų „psichokultų“ veiklą, o pati organizacijos struktūra grindžiama "finansinės piramidės" principais.

Šios grupės savo produktus pateikia kaip absoliutų sėkmės ir tobulos sveikatos receptą. Dar daugiau, grupių išleistuose bukletuose tvirtinama, jog įsitraukus i produktų platinimą, labai greitai pasikeis kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybė, jis galės sau leisti gyventi taip, kaip prieš tai nebuvo net svajojęs.

Produktai platinami tik per grupių narius - specialius prekybos agentus - kurių užduotis yra ne tik platinti produktus, bet ir plėsti grupes tinklą. Iš tokios prekybos gyvena visi grupes nariai, gaudami procentus nuo žemesnės grandies ir siekdami užkopti i kuo aukštesnę piramidės vietą. Tokiu būdu veikiant, produktai tampa neįtikėtinai brangūs. Kaip jau rašiau, jie nėra blogi, bet jų kaina daug kartų viršija jų realią vertę; juos vartojant, suveikia ir placebo efektas: žmogus, pirkdamas šiuos produktus, tikinamas, kad jų kaina rodo jų nepaprastumą ir efekto neišvengiamumą bei greitumą, todėl vartodamas tokius produktus žmogus nesąmoningai akumuliuoja savo organizmo gyvybines galias, ko pasėkoje kai kada pasiekiami geri gydymo rezultatai.

Produktus perkant reiktų žinoti, kad kiekvienoje Lietuvos vaistinėje prekiaujama visiškai analogiškais produktais (pvz., gerai žinomais „Bional“ firmos preparatais), turinčiais tą patį poveikį, tik kartais net 10 kartų pigesniais nei „HERBALIFE“ ar „Vision people group“ produkcija.

br. Arūnas Peškaitis OFM