Ką apie religijas rašo Lietuvos žiniasklaida

rss ženklelisŠiame puslapyje pateikiame iš įvairių Lietuvos žiniasklaidos šaltinių surinktų naujienų, susijusių su religija, antraštes ir trumpas santraukas. Kiekvieną naujieną skaitysite toje svetainėje, kurioje ji buvo publikuota.

NRTIC neatsako už šių naujienų turinį. Dėl automatinio naujienų atrinkimo pobūdžio sąraše gali būti naujienų, tiesiogiai su religija nesusijusių.

Britų teroristė Sally Jones, žinoma kaip „Baltoji našlė“, savo sūnų JoJo Dixoną vertė mokytis pjauti galvas, praneša „The Sun“. Teigiama, kad „treniruotėms“ buvo naudojamos ožkos. Tokiu būdu prie „Islamo valstybės“ smogikų prisijungusi moteris, vietinių vadinama Umm Hussain al-Britan, ruošė sūnų žudyti. Pasak šaltinių, Hamza Hussainas (tokiu vardu jį pakrikštijo gaujos nariai), išsiskyrė stipriu charakteriu, jį gerai vertino tiek suaugę smogikai, tiek ir jo vienmečiai.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
TV3
Izraelio vyriausybė antradienį pareiškė nusprendusi nesiderėti su Palestinos vienybės vyriausybe, jeigu pastarojoje bus „Hamas“ atstovų, kol pastarasis islamistų judėjimas nenusiginkluos. Jis taip pat turi pripažinti Izraelio valstybę ir atsisakyti smurto. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
„Islamo valstybės“ (IS) grupuotė neteko beveik 90 proc. teritorijų, kurias jį kontroliavo 2014 metais, kai paskelbė dalį Sirijos ir Irako teritorijų apimantį kalifatą, antradienį skelbė JAV vadovaujama koalicija.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Izraelio vyriausybė antradienį pareiškė nusprendusi nesiderėti su Palestinos vienybės vyriausybe, jeigu pastarojoje bus „Hamas“ atstovų, kol pastarasis islamistų judėjimas nenusiginkluos; jis taip pat turi pripažinti Izraelio valstybę ir atsisakyti smurto.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Vizažo meistrė Toma Kisieliūtė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje nustebo išvydusi šokiruojantį skirtumą – lietuvių internetinėje parduotuvėje tos pačios firmos batai kainuoja dvigubai daugiau nei užsienyje. Tokį vaizdą moteris užfiksavo apsilankiusi vilniečio verslininko Jono Kriščiūno parduotuvėje „Salts“, tačiau pats vadovas tikina, kad tai – tik labai apmaudi klaida. „Na dievaži, Lietuva yra kosmosas. Ačiū.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
TV3
Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra pirmadienį išplatino drono nufilmuotą vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip iš Mianmaro į Bangladešą, kirtę Nafos upę, bėga tūkstančiai rohinjų musulmonų. Vaizdo įrašas nufilmuotas virš Palonchali teritorijos. Jame matoma, kaip pabėgėliai atplaukia valtimis ir brenda per patvinusius laukus.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Per keturis mėnesius Sirijos Rakos mieste vykusį mūšį tarp Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) ir vadinamosios „Islamo valstybės“ (IS) žuvo apytikriai 3 250 žmonių, teigė stebėsenos grupė.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Vaikų joga baloje. Ekstremaliausia ne jiems, o suaugusiems. Taip juokais galima pavadinti užsiėmimus, vykusius Lauko darželio Kauno Ąžuolyno parko pievoje. „Jogą daryti tokiu oru, kai lyja, pučia vėjas ar sninga – tai tik mūsų, suaugusiųjų, akimis netinkamos sąlygos“, – juokėsi trimečiams ir penkiamečiams jogos užsiėmimus per lietų vedusi jogos instruktorė Raimonda Poškevičė. Lietus kiaurą dieną, vėjas, ir prasto oro nė kiek nebijantys darželinukai, sukritę ant spalvotų kilimėlių.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
TV3
JAV remiamos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) antradienį paskelbė visiškai užėmė buvusią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) pagrindinę tvirtovę – Rakos miestą – po ilgiau kaip keturis mėnesius trukusių kautynių. Skaityti daugiau
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negalėjo liautis juokęsis, kai vienas iš jo kabineto ministrų pasiūlė šalies mėsos gamintojams kiaulieną eksportuoti į Indoneziją – valstybę, kur didžiąją dalį gyventojų sudaro musulmonai, skelbia thejakartapost.com.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Jonas Baldvinas Hannibalssonas Islandijos užsienio reikalų ministro pareigas ėjo 1991-aisiais, kai jo šalis pirmoji pripažino Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumą. Panašu, kad jis būtų nusiteikęs pripažinti ir Kataloniją, o Baltijos šalių pozicija – kad krizė Katalonijoje yra Ispanijos vidaus reikalas – islandui nepriimtina ir „labai keista“, rašo „The Baltic Times“. Skaitykite daugiau...
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
JAV remiamos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) antradienį paskelbė visiškai užėmė buvusią džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) pagrindinę tvirtovę – Rakos miestą – po ilgiau kaip keturis mėnesius trukusių kautynių.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį paskelbė, kad šalies pietuose esantis Maravio miestas po penkis mėnesius trukusių mūšių su džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“ (IS) lojaliais kovotojais buvo „išvaduotas nuo teroristų“. Skaityti daugiau
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
Likus pustrečios savaitės iki pirmojo „Untold Story“ koncerto, viena geriausių Lietuvos roko grupių „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras džiaugiasi išparduotu koncertu sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje ir skelbia papildomą pasirodymą lapkričio 3 dieną.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17
„Lidl“ įžeidė tris ketvirtadalius Lietuvos žmonių, Kaune atidaromos parduotuvės vaizdu pasirinkę senamiestį, kuriame bažnyčios yra be kryžių, ir į tai turi būti reaguojama politiniu lygiu, LRT.lt sako politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis.
Paskelbta: Ant, 2017-10-17