Maskvoje „Omonas“ šturmavo taikią sekmininkų demonstraciją

Versija spausdinimui

2005 m. birželio 13 d. „Forum 18 News Service“ ir „Moscow News“ pranešė, kad Maskvoje teismo sprendimu trys žmonės nuteisti 5 paroms arešto, o dar 9 nubausti baudomis nuo 500 iki 1000 rublių už nesankcionuotą mitingą priešais miesto mero Lužkovo biurą. Visi nuteistieji - sekmininkai.

Emanuelio sekmininkų bažnyčios, vienijančios daugiau kaip 1000 narių, taikus kasdienis protestas prieš Maskvos valdžios nuo 1996 m. besitęsiančius išsisukinėjimus įregistruoti kaip maldos namus bažnyčios norimą nupirkti pastatą, buvo vieną dieną staiga nutrauktas iš mašinų iššokusių milicininkų ir ginkluotų omonininkų. Jie puolė stumdyti žmones, plėšyti jų plakatus. Pastorius ir Rusijoje veikiančias 38 sekmininkiškas bendruomenes vienijančios religinės bendrijos lyderis Aleksandras Puršaga bei du jo padėjėjai suimti ir vėliau teisme nuteisti 5 paromis arešto. Nuo 1933 m. Puršagos tėvai ir seneliai priklauso šiai sekmininkiškai krikščionių tradicijai, teigė jo žmona Jelena Puršaga. Ji paneigė spaudoje pasirodančius kaltinimus, kad su sekmininkišku judėjimu JAV imperialistai bando į Rusiją importuoti demokratinę revoliuciją.

Demonstracijos dalyviams milicija pateikė vėliau nei Rusijos įstatymai leidžia (ne daugiau 3 paros nuo leidimo išdavimo dienos) pasirašytą miesto vieno iš rajonų administracijos raštą, kad leidimas demonstracijai atšaukiamas, kuriuo remiantis jiems duotas įgaliojimas nutraukti demonstraciją jėga.

Oficialus Stačiatikių atstovas spaudai paneigė žmogaus teisių aktyvistų paskleistą informaciją, kad tai esą dėl stačiatikių hierarchų spaudimo administracijai pastaroji jokioje Maskvos vietoje neleidžia sekmininkams nei renovuoti apšepusių kultūros namų, nei statyti savo pastato maldos reikmėms.

Stačiatikių bažnyčios Šv. Tichono institutas prieš tai publikavo labai neigiamą straipsnį apie šią sekmininkų organizaciją, esą „ji plauna smegenis hipnozės būdu ne tik savo pasekėjams, bet ir Maskvos administracijos pareigūnams, netradicinį rusams tikėjimą importuoja iš JAV per Švediją“. Mero Lužkovo asmeniniu nurodymu birželio 6 d. įvyko Maskvos Statybų ir plėtros departamento direktoriaus pavaduotojo Aleksandro Kosovano susitikimas su Emanuelio bažnyčios pastoriais ir kitais atstovais, kuriame atsakingiems pareigūnams nurodyta surasti tinkamą statybai sklypą ir pažadėta, kad visas planavimo išlaidas padengs Maskvos miesto biudžetas. Po susitikimo vienas pareigūnas kolegei, nežinodamas, kad ji yra kitos evangelikalų bendruomenės narė, pakomentavo, kad reikia pasistengti sukelti žmones ant kojų „prieš tuos protestantus“.

Emanuelio bendruomenė buvo surinkusi 6 000 parašų iš apklaustų 10 000 būsimų maldos namų kaimynų, kad šie neprieštarauja, jog jų kaimynystėje būtų maldos namai. Bendruomenė Maskvos Solncevo rajone daugelį metų atlieka nemaža labdaringą ir karitatyvinę veiklą. Ši bažnyčių sąjunga priklauso vien JAV keletą milijonų narių turinčiai „Assemblies of God“ (Dievo asamblėjos) sekmininkiškai asociacijai. Kai kurių ekspertų skaičiavimais, įvairių sekmininkų bendras skaičius Rusijoje pasiekė 1 mln. Emanuelio sekmininkų bažnyčios pastangų įsigyti maldos namus istorija Maskvoje yra gerai žinoma šalyje ir jau kuris laikas plačiai aprašoma Rusijos religinių naujienų tinklapyje Sova Centr.

Parengta pagal Forum 18 News Service ir www.wwrn.org pranešimus.