Munistų grupę lankiusios merginos mirtis – galvosūkis teisėsaugos pareigūnams

Versija spausdinimui

Praėjusį pirmadienį jūra ties Palanga išmetė jaunos merginos kūną. Neatmetama galimybė, kad mergina galėjusi nusižudyti. Pareigūnai taip pat tiria versiją, kad merginos savižudybė gali būti susijusi su jos dalyvavimu Suvienijimo judėjimo (populiariai neretai vadinamo „munistais“) veikloje. Tai, kad mergina yra lankiusis judėjimo sueigoje, patvirtino ir Vilniuje nuo 1992 m. veikiančios šio judėjimo bendruomenės atstovė.

Susivienijimo judėjimo vadovai S.M. Munas ir jo žmonaPraėjusį pirmadienį jūra ties Palanga išmetė jaunos merginos kūną. Neatmetama galimybė, kad mergina galėjusi nusižudyti. Pareigūnai taip pat tiria versiją, kad merginos savižudybė gali būti susijusi su jos dalyvavimu Suvienijimo judėjimo (populiariai neretai vadinamo „munistais“) veikloje. Tai, kad mergina yra lankiusis judėjimo sueigoje, patvirtino ir Vilniuje nuo 1992 m. veikiančios šio judėjimo bendruomenės atstovė.

Pasak „Vakarų eksprese“ publikuoto straipsnio, nuskendusi mergina – tai Vilniaus universiteto prancūzų filologijos studentė Margarita Š., kuri pastaruoju metu gyveno Palangoje su tėvais. Pasak dienraščio korespondentės kalbinto prokuroro Ramūno Gurevičiaus, šoką patyrę merginos tėvai pasakojo, jog pastaruoju metu Margaritą buvo apėmusi gili depresija, ji buvo labai užsidariusi ir kaip niekada meiliai elgdavosi su namiškiais.

„Vakarų ekspresas“ taip pat rašo, kad merginą jos bendraamžiai prisimena kaip itin uždaro būdo, niekuo neišsiskiriančią, nesipuošiančią bendraklasę, kuri visiškai neskyrusi dėmesio savo išvaizdai. Pasak mokyklos psichologės Aldonos Lekavičienės, ji ne kartą kalbėjusi su uždara moksleive, kuri vengdavusi kalbėti apie tai, kodėl ji jaučiasi tokia vieniša, ir ateidavusi daugiausiai skolintis psichologijos srities knygų.

Pasak dienraščio „Vakarų ekspresas“, mergina buvo prasitarusi tėvams, jog „priklauso munistų religinei bendruomenei“. Tai, kad mergina yra pažįstama Vilniuje veikiančios „Šventosios dvasinės pasaulio krikščionių susivienijimo asociacijos religinės bendruomenės“ nariams, patvirtino ir religija.lt kalbinta bendruomenės atstovė Danguolė.

Tačiau Danguolė neigė, kad mergina priklausiusi jų bendruomenei. „Mes skaitome paskaitas daugybei žmonių, ir negalime prisiimti atsakomybės už visus, kurie kada nors klausėsi mūsų paskaitų; vien aš esu perskaičiusi paskaitas apie tūkstančiui jaunuolių per pastaruosius aštuonerius metus“, teigė Danguolė. „Margarita pas mus lankėsi gal 4 ar 5 kartus ir nebuvo mūsų bendruomenės narė. Be to, ji turėjo tvirtą nuomonę kai kuriais klausimais, ir reikšdavo savo įsitikinimus. Man atrodo, kad ji priklausė kažkokiai krikščioniškai religinei bendruomenei“.

Vilniuje nuo 1992 m. veikianti „Šventoji dvasinė pasaulio krikščionių susivienijimo asociacijos religinė bendruomenė“ yra įregistruota, ją sudaro saujelė aktyviau dalyvaujančių asmenų. Bendruomenės nariai gatvėse renka aukas savo propaguojamų idėjų apie „Tyrą meilę“ sklaidai paremti.

Įregistravimo šiuo metu siekia kita tam pačiam judėjimui priklausanti religinė bendruomenė. Teisingumo ministerija yra atidėjusi sprendimo priėmimą dėl šios bendruomenės įregistravimo, kol nebus ištirti keletas skundų, kuriuos prokuratūrai pateikė savo pilnamečių vaikų dalyvavimu judėjimo veikloje nepatenkinti tėvai.

Suvienijimo judėjimas yra vienas iš XXa. atsiradusių naujųjų religinių judėjimų. Religijotyrininkų jis vertinamas ganėtinai prieštaringai. Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) neseniai pradėjo platinti lankstinukus apie Suvienijimo judėjimą bei keletą kitų naujųjų religinių judėjimų. Svetainėje religija.lt yra publikuota keletas straipsnių apie Suvienijimo judėjimą bei jam priklausančias grupes.

Parengta pagal „Vakarų ekspreso“ ir religija.lt informaciją

raktiniai žodžiai: