NRTIC atnaujino lankstinuką apie Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią (mormonus)

Versija spausdinimui

Mormonų Preston šventykla Jungtinėje Karalystėje*NRTIC atnaujino lankstinuką apie Pastarųjų dienų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, plačiai žinomą mormonų Bažnyčios pavadinimu. Pirmoji lankstinuko versija buvo išleista dar 2005 m. Atnaujinto lankstinuko įvade rašoma:

Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia, plačiai žinoma kaip mormonų Bažnyčia, yra viena iš seniausių ir pastaruoju metu sparčiausiai plintančių naujųjų religijų.

Mormonų Bažnyčią įkūrė Josephas Smithas (1805-1844), gyvenęs Niujorko valstijoje, JAV, kilęs iš krikščionių šeimos. Mormonai tiki, kad keturiolikmetį Josephą aplankė pirmoji vizija. Jam pasirodę Dievas Tėvas ir Jėzus Kristus pasakė, kad kol kas žemėje nėra tikros krikščionių bažnyčios ir todėl jis turėtų neskubėti rinktis. Septyniolikmetį Smithą aplankė antroji vizija – jam apsireiškė angelas Moronis ir nurodė auksinių plokščių, kuriose senovės egiptiečių hieroglifais buvo aprašyta senovės Amerikos civilizacijos istorija, užkasimo vietą. Gavęs plokštes, Smithas išvertė tekstą ir išleido jį pavadinęs Mormono knyga.

 

Norėdami daugiau sužinoti apie mormonų Bažnyčią atsisiųskite lankstinuką. Taip pat siūlome apsilankyti Religija.lt Facebook paskyroje, kur rasite nuotraukų iš Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios bendruomenės Vilniuje. Svetainės sekcijoje „Informacija“ rasite ir daugiau NRTIC publikuotų lankstinukų apie šių dienų religinius judėjimus ir dvasinius reiškinius.

*Nuotraukoje: mormonų Preston šventykla Jungtinėje Karalystėje. Šaltinis: Wikipedia.org

raktiniai žodžiai: