Olandų teismas Van Gogho žudiką nuteisė kalėti iki gyvos galvos

Versija spausdinimui

Kritiškai islamą vertinusio olandų filmų kūrėjo Theo van Gogho (Teo van Gogo) žudiką, kurio nusikaltimas pakurstė rasinę ir religinę įtampą Nyderlanduose, teismas antradienį nuteisė kalėti iki gyvos galvos, praneša IPA-BNS.Kritiškai islamą vertinusio olandų filmų kūrėjo Theo van Gogho (Teo van Gogo) žudiką, kurio nusikaltimas pakurstė rasinę ir religinę įtampą Nyderlanduose, teismas antradienį nuteisė kalėti iki gyvos galvos, praneša IPA-BNS.

Amsterdame gimęs musulmonas Mohammedas Bouyeri (Mohamedas Bujeris) prisipažino 2004 metų lapkričio 2 dieną nužudęs dviračiu į darbą važiavusį Th.van Goghą. Į filmų kūrėją buvo šauta, jis buvo badomas peiliu, be to, žudikas jam perrėžė gerklę ir prie jo lavono peiliu prismeigė raštelį.

Teisėjas Udo Willemas Bentinckas (Udas Vilemas Bentinkas) sakė, kad M.Bouyeri žiauriai, nerodydamas jokio pasigailėjimo, nužudė Th.van Goghą ir nesigailėjo dėl savo veiksmų.

"Theo van Gogho nužudymas Nyderlanduose sukėlė pasibjaurėjimo ir paniekos bangą. Theo van Goghas buvo negailestingai nužudytas", - Amsterdamo apygardos teismui sakė teisėjas.

Th.van Goghas, kuris yra garsiojo dailininko Vincento van Gogho (Vinsento van Gogo) brolio palikuonis, atvirai kritikuodavo islamą ir papiktino daugelį musulmonų savo filmu, kuriame kaltino islamą toleruojant smurtą moterų atžvilgiu.

27 metų M.Bouyeri, kurio šeima yra kilusi iš Maroko, prisipažino anksčiau šį mėnesį. Jis sakė, kad vadovavosi savo religiniais įsitikinimais, į teismo posėdžius atsinešdavo Koraną.

Kaltintojų teigimu, M.Bouyeri, kuris atsisakė teisės į gynybą, yra radikalių pažiūrų musulmonas, prisiekęs kovoti su tais, kuriuos laiko islamo priešais, ir nužudęs Th.van Goghą tam, kad įbaugintų Nyderlandus.

Po šios žmogžudystės šalyje, kuri dar visai neseniai garsėjo savo tolerancija, kilo išpuolių prieš mečetes, religines mokyklas ir bažnyčias banga. Taip pat pradėta kelti klausimus dėl Nyderlanduose gyvenančių musulmonų, kurių yra beveik milijonas, integravimo į visuomenę.

IPA-BNS

raktiniai žodžiai: