Pasaulio Liuteronų Sąjunga Yasserą Arafatą prisimena kaip tikėjimo laisvės rėmėją

Versija spausdinimui

Pasaulio Liuteronų Sąjunga išplatino pareiškimą, kuriuo išreiškiama pagarba neseniai mirusiam palestiniečių lyderiui Yasserui Arafatui.  PLS prezidento vyskupo Marko S. Hansono ir PLS generalinio sekretoriaus kun. dr. Ishmaelio Noko pasirašytame pareiškime pabrėžiama, jog palestiniečių lyderis nuolat ir nuosekliai rėmė Palestinos krikščionių religijos laisvę ir teises, jis „visada buvo dėmesingas jų vietai ir svarbai Šventojoje Žemėje“.

PLS vadovai pažymi, kad nepaisant to, jog apie 40 metų svarbiausia politine palestiniečių figūra buvęs Y. Arafatas skirtingų žmonių gali būti vertinamas visiškai prieštaringai, jis buvo ryškiausia politinio Vidurio Rytų žemėlapio asmenybė. 

Negalima nuspėti, kaip situacija klostysis po Y.Arafato mirties, tačiau dabartinė padėtis suteikia tiek naujų galimybių, tiek ir pavojų.  M.S. Hansonas ir I. Noko kviečia Izraelio ir Palestinos vadovus  pasinaudoti dar viena galimybe dialogui atnaujinti ir nesigriebti smurto.

„Abraomo vaikams – tiek izraeliečiams, tiek palestiniečiams – nėra kitos alternatyvos, o tik taikus sambūvis“, - pabrėžia PLS vadovai. Jie taip pat kreipiasi į Jungtinių Valstijų ir kitų trijų ketvertuko, kurį kartu su JAV sudaro Jungtinės Tautos, Rusija ir Europos Sąjunga, vadovybes, formuojančias tarptautinę politiką Palestinos-Izraelio klausimu, kad būtų ieškoma taikių šalių konflikto sprendimo galimybių.

Pasaulio Liuteronų Sąjungos pareiškime skelbiama, kad jos vadovai meldžiasi už Jordanijos evangelikų liuteronų bažnyčią (PLS narę šiame regione) ir jos vyskupą dr. Munibą A.Younaną bei PLS vykdomą humanitarinę programą Jeruzalėje ir Vakarų krante, kad jų liudijimas ir misija toliau būtų stiprinami, ir kad jos tiestų tiltus tarp šalių ir būtų taikdarės.

Jordanijos evangelikų liuteronų bažnyčiai priklauso parapijos Izraelyje, Jordanijoje ir Palestinoje.

„Lutheran World Information“

Parengė Kęstutis Pulokas