Pensilvanijoje druidų žyniu tapo buvęs kunigas

Versija spausdinimui

Episkopalinės bažnyčios (taip JAV vadinasi anglikonų bažnyčia) kunigas atšaukė savo įšventinimą, tam kad galėtų vadovauti vienam iš Druidų ordinų.

Buvęs Švento Jokūbo episkopalinės bažnyčios parapijos Downingtowne, Pensilvanijoje, rektorius W. William Melnyk savo naująjį užsiėmimą tarnauti vietos druidams pavadino „džiaugsmo vertu įvykiu“. Melnyk įkūrė Llynhydd Giraitę kaip druidų Kukmedžio ordino padalinį ir sau pasiėmė druidiškąjį Išmintingojo Àžuolo (OakWyse) vardą. Melnyk naujajame žynio amplua jau sudalyvavo druidų jungtuvių ceremonijoje ir dabar tikisi sulaukti apie poros tuzino lankytojų pirmajame savo Giraitės susirinkime gegužės 14 d. Ridley Creek parke.

2004 m. lapkričio mėnesį W. Melnyk atsistatydino iš Šv. Jokūbo parapijos rektoriaus pareigų, kai tai padaryti jo paprašė parapijos taryba. Jai nepatiko rektoriaus įsitraukimas į druidizmo praktikas, taip pat ir jo žmonos episkopalų kunigės Glyn Ruppe-Melnyk pritarimas naujajai vyro religijai. Apie druidizmo įtaką šios kunigų poros administruojamai liturgijai pasiskundė interneto vartotojai, kai šiems internete Episkopalų bažnyčios moterų grupė pareklamavo Melnykų šeimos pamaldų liturgiją, kuri esą palaiko feminizmo plėtrą bažnyčioje. Bažnyčia 2004 m. paneigė kaltinimus, nes taip kunigai esą bandė pasiekti atšalusius nuo tikėjimo tikinčiuosius. Bažnyčios diocezijos vyskupas Charles E. Bennison tada atsisakė suspeduoti Mylnykus, nes jie esą tik studijuoja prieš keltų krikščionybę gyvavusios kultūros pasaulėžiūrą. Kunigas Melnykas po skandalo pareiškė „ištirsiąs savo tikėjimą“, o 2005 m. vasario 28 d. galiausiai visai atsisakė kunigiškų įšventinimų. Jo žmona kunigė liko Episkopalinės bažnnyčios Šv. Pranciškaus parapijos Malverne rektore, palaikyta savo parapijos. Ji pasakė, kad lieka krikščione ir visada tokia buvusi, tačiau remia savo vyro pastangas tarnauti „tarpkonfesniame kontekste.“

Delaware slėnio pagonių sąjungos direktorius plėtrai Bob Bruhin šiuolakinį druidizmą apibūdina kaip Naujojo Amžiaus (New Age) religiją, kurios pasekėjai garbina saulę, gamtą, medžius ir tyrinėja tradicinius keltiškuosius tikėjimus.

Pagal www.wwrn.org pranešimą parengė Arnoldas

raktiniai žodžiai: