Pranciškonai M. Gibsoną ragina sukurti filmą apie šv. Pranciškų, tam pritarė jau daugiau nei 50 tūks

Versija spausdinimui

Susižavėję šiais metais kino teatruose pradėtu rodyti Melo Gibsono filmu „Kristaus kančia“ kai kurie JAV pranciškonai ragina sukurti ir naują filmą apie šventąjį Pranciškų iš Asyžiaus.

Interneto svetainėje www.franciscanfriars.com paskelbtoje peticijoje Melui Gibsonui ir visiems prisidėjusiems prie filmo "Kristaus kančia" sukūrimo yra dėkojama už pastatytą filmą. Peticijoje teigiama: „Pamatę šį filmą galime teigti, kad tai nėra tik dar vienas filmas apie mūsų Viešpatį, bet tikrai neeilinis sakralaus meno darbas“.

Peticijoje kreipiamasi į M. Gibsoną ir prašoma, jį pasirašę asmenys „netgi įpareigoja, kad būtų sukurtas tarsi filmo „Kristaus kančia“ tęsinys, kuris parodytų pasauliui, kas nutinka, kai žmogus pasiryžta visiškai ir ryžtingai atsiliepti į Kristaus kančią“.

Peticijos autoriai pastebi, kad jau ne kartą buvo bandyta pristatyti šv. Pranciškaus istoriją kino juostoje, tačiau, pasak jų, šie bandymai nebuvo visiškai vykę ir neperteikė tikrosios šio viduramžių šventojo - "tikro kančios žmogaus" istorijos. Peticijoje netgi siūlomas naujojo filmo pavadinimas: „Kančios žmogus“.

Svetainėje teigiama, kad šventasis Pranciškus visiškai nebuvo toks, kokį jį šiandien įsivaizduojame, dažnai dėl pernelyg „saldžių“ kai kurių autorių sukurtų šventojo gyvenimo istorijų ir šių istorijų ekranizacijų. Todėl M. Gibsonas yra raginamas „sukurti filmą apie tikrąjį Pranciškų iš Asyžiaus. Ne paprasčiausiai dar vieną filmą apie šį Kančios žmogų, bet patį pirmiausią filmą pasaulyje“.

Tėvas Glennas Sudano (Glenas Sadanas), vadovaujantis šiai 82 vienuolių bendruomenei, paaiškino, jog yra nepatenkintas anksčiau apie šį šventąjį sukurtomis juostomis, pavyzdžiui, Franco Zeffirelli (Franko Dzefirelio) drama „Brolis Saulė, sesuo Mėnuo“ (Brother Sun, Sister Moon), kurioje šv.Pranciškus Asyžietis „pernelyg supaprastinamas ir veikiau primena hipį“.

Jis teigė trokštąs, kad šis gyvūnų ir gamtos globėjas kino ekrane būtų pavaizduotas kur kas tiksliau.

„Jie lipdo šiuos žmones iš gipso, - apie šventuosius sakė G.Sudano. - Tačiau jie yra daug įtakingesni, įdomesni, patrauklesni ir žmogiškesni“.

„Norėčiau, kad toks filmas priverstų susimąstyti, - pažymėjo jis. - Jei Gibsonas atsisakys, gal sutiks koks nors lenkų režisierius ar kas nors kitas - štai kodėl šį laišką ir prašymą parašėme keliomis kalbomis. Mes tiesiog norime, kad kas nors sukurtų autentišką juostą“.

Svetainėje teigiama, kad peticiją jau pasirašė apie 40 tūkstančių pranciškonų - brolių ir sesių. Interneto svetainėje šiai peticijai pritarė jau daugiau nei 10 tūkstančių svetainės lankytojų.

raktiniai žodžiai: