Radikaliems musulmonams nurodyta palikti Australiją

Versija spausdinimui

Musulmonams, kurie nori gyventi pagal musulmonišką šariato teisę, trečiadienį buvo nurodyta palikti Australiją - taip vyriausybė nusprendė kovoti su radikalais, kad užkirstų kelią potencialioms teroristinėms atakoms.

Praėjus dienai po to, kai grupė pagrindinės krypties musulmonų lyderių per specialų susitikimą su ministru pirmininku Johnu Howardu (Džonu Houvardu) prisiekė lojalumą Australijai, jis ir jo ministrai leido aiškiai suprasti, kad prieš ekstremistus bus imamasi kovos priemonių, praneša IPA-BNS.

Finansų ministras Peteris Costello (Piteris Kostelas), kuris, kaip manoma, gali pakeisti J.Howardą, užsiminė, jog kai kurie radikalūs musulmonai gali būti paprašyti išvykti iš šalies, jei atsisakys pripažinti, jog Australija yra pasaulietiška valstybė, kurioje įstatymus priima parlamentas.

"Jeigu tai nėra tavo vertybės, jeigu nori gyventi teokratiškoje šalyje arba valstybėje, kur laikomasi šariato teisės, tada Australija yra ne tau", - teigė jis per nacionalinę televiziją.

"Dvasininkams, kurie moko, jog Australijoje žmonės vadovaujasi dvejopa teise - Australijos teise ir islamo teise, atsakyčiau, kad jie klysta", - sakė P.Costello.

"Jei nesutinki su parlamento įstatymais, nepriklausomų teismų sprendimais, demokratija ir norėtum laikytis šariato teisės bei turėti galimybę išvykti į kitą šalį, kuri ją praktikuoja, tada, galbūt, tai yra geresnis sprendimas", - pažymėjo ministras.

Paklaustas, ar tai reiškia, jog radikalūs dvasininkai bus verčiami išvykti, P.Costello atsakė, jog dviejų šalių pilietybes turintys asmenys gali būti paprašyti persikelti į kitą valstybę.

Švietimo ministras Brendanas Nelsonas vėliau žurnalistams sakė, jog reikėtų "išvyti" musulmonus, kurie atsisako priimti vietines vertybes.

Pagal kovos su Australijoje augančiu ekstremizmu priemones, kurios buvo paskelbtos po J.Howardo susitikimo su 14 musulmonų lyderių, musulmoniškos mokyklos turės pasmerkti terorizmą.

Australijoje gyvena apie 300 tūkst. musulmonų, kurie sudaro tik 1,5 proc. nuo 20 mln. žemyno gyventojų.

IPA-BNS

raktiniai žodžiai: