aum šinrikio

Aum Šinrikio vadovui neužilgo gali būti įvykdyta mirties bausmė

Tokijas, Japonija. Japonų kulto Aum Šinrikio vadovui, suplanavusiam Tokijo metro dujų ataką prieš 11 metų, artėja mirties bausmės įvykdymo galimybė.

Šoko Asaharos advokatai bandė pasiekti Aukščiausiojo teismo sprendimo dėl mirties bausmės skyrimo atšaukimą, tačiau teismas apeliaciją atmetė. Asaharos gynėjams liko labai nedaug priemonių siekiant išgelbėti buvusį kulto vadovą.

raktiniai žodžiai: 

Grupės, paleidusios zarino dujas Tokijo metro lyderis negali būti teisiamas

Šoko Asaharos (Shoko Asahara), Aum Shinrikyo religinio kulto įkūrėjo advokatai šį pirmadienį paskelbė psichiatro išvadą, kurioje teigiama, kad Asahara negali dalyvauti teisme dėl savo psichinės būklės.

Pasak teisininkų, tokią išvadą pasirašęs Kwansei Gakuin universiteto profesorius Massaki Noda bus pakviestas liudyti Tokijo aukščiausiame teisme.

Penkiasdešimtmetis Asahara, kurio tikrasis vardas Chizuo Matsumoto, buvo nuteistas mirties bausme.

Remdamiesi minėta psichiatrų išvada Asaharos advokatai ketina prašyti aukščiausiojo teismo suspenduoti apeliacinio teismo sprendimą. Asahara buvo pripažintas kaltu pagal trylika kaltinimų, tarp jų ir 1995 metais įvykdytos zarino dujų atakos Tokijo metro organizavimu.

„Jei dalyvavimas teisme yra  apibrėžiamas kaip kompetencija suvokti kas vyksta ir save apginti, tai Asahara turėtų būti laikomas stokojantis šių kompetencijų“, rašoma profesoriaus Noda pranešime.

Dokumente taip pat teigiama, kad Asaharos būklė gali pagerėti per artimiausius pusę metų, jei jam bus suteiktas neatidėliotinas psichiatrinis gydymas ir, kad teismo atidėjimas iki jo sveikatos pagerėjimo būtų praktiškai teisingesnis sprendimas nei teiginiai, kad jis apsimeta sergąs ar yra iš tiesų pamišęs.

Trys iš keturių psichiatrų, tarp jų ir profesorius Noda, apklausę Asaharą išreiškė abejones dėl jo kompetencijos dalyvauti teisme. Ketvirtasis psichiatras paskelbė atskirąją nuomonę, teigiančią, kad Asaharai yra sutrikęs protas, o šį negalavimą sukėlė ilgas buvimas kalėjime.

Parengta pagal wwrn.org ir „Japan Times“ 2006 m. sausio mėn. 17 d. informaciją.

raktiniai žodžiai: 

Tokijo teismas nusprendė, kad vyriausybė teisėtai ėmėsi stebėti kulto veiklą

2004 m. spalio 30 d. Tokijo apygardos teismas atmetė Aum Shinrikyo kulto, dabar besivadinančio Aleph, skundą ir konstatavo, kad viešojo saugumo saugojimo tikslais vyriausybė teisėtai, nepažeisdama įstatymų, ėmėsi stebėti kulto veiklą. „Pripažįstama, kad šis kultas gali įvykdyti betiksles masines žmogžudystes, taip pat kelti nerimą tų vietų, kur įsikuria, gyventojams“, teigė teismas.

raktiniai žodžiai: 

Puslapiai