kontroversijos

Naudojant religinius simbolius reklamoje lengva įžeisti

Religiniai simboliai reklamoje?Religinių simbolių naudojimas marketinge beveik visada sukelia stiprias emocijas. Todėl labai svarbu rodyti pagarbą žmonių religiniams jausmams, ypač - daugiakultūrėje visuomenėje.

Religiniai simboliai Suomijoje reklamoje pasitaiko retai. Religija tradiciškai buvo tokia tema, ir tokia gyvenimo dalis, kurią žmonės linkę laikyti nuošaliau nuo komercinių siekių. Kai nuorodos į religiją patenka į reklamą, iškart galima klausti, ar teisinga yra naudoti religiją siekiant padidinti pardavimus.

Pagrindinis klausimas yra toks: ar viską mūsų patirties pasaulyje galima išnaudoti komerciniams tikslams? Į šį klausimą negali atsakyti vien įstatymų sergėtojai, jį reikia aptarti viešai.

raktiniai žodžiai: 

NRTIC publikavo naują lankstinuką apie pagonybę ir senovės baltų religiją Lietuvoje

Senovės baltų krivis J. Trinkūnas atlieka vestuvių apeigas. Šaltinis: www.ethnicart.ltNRTIC publikavo naują lankstinuką apie pagonybę ir senovės baltų tikėjimą Lietuvoje. Už lankstinuko parengimą dėkojame dr. Rasai Pranskevičiūtei. Lankstinuko įvade rašoma:

Šiuolaikinės pagonybės judėjimai veikia įvairiose pasaulio valstybėse. Vakarų visuomenėse veikiančių pagonių judėjimų mokymai ir praktikos iš dalies persidengia su „Naujojo amžiaus“, ritualinės ar liaudyje paplitusios magijos, druidizmo, Wicca judėjimo tikėjimais ir praktikomis. Tuo tarpu dauguma šiuolaikinių Rytų, Vidurio ir Šiaurės Europos pagoniškųjų (dažnai vadinamų „prigimtinio tikėjimo“) judėjimų siekia atgaivinti ikikrikščioniškas, dažniausiai etninių religijų (germanų, keltų, baltų, slavų ar kt.), tradicijas

raktiniai žodžiai: 

NRTIC publikavo naują lankstinuką apie Anastasijos judėjimą

V. Megre knygos, išleistos anglų kalba, viršelisNRTIC publikavo naują lankstinuką apie Anastasijos judėjimą arba anastasininkus. Už lankstinuko parengimą dėkojame dr. Rasai Pranskevičiūtei. Lankstinuko įvade rašoma:

Anastasijos judėjimas, arba anastasininkai – apie 1997 m. vidurio Rusijoje susiformavęs aplinkosauginis „Naujojo amžiaus“ dvasingumo reiškinys.

raktiniai žodžiai: 

Scientologijos bažnyčios veikla Kazachstane gali būti nutraukta

Agentūra „Interfax“ spalio 25 d. pranešė, kad Kazachstano valstybės Religinių reikalų agentūra nepripažino respublikinės scientologų asociacijos kaip religinės organizacijos, o tai reiškia, jog jos perregistravimas gali būti atmestas, sakė Marat Azilkhanov, agentūros vadovo atstovas.

Atstovas teigė: „Jie pateikė steigimo dokumentus perregistravimui [kaip religinė oragnizacija]. Agentūros specialistai padarė išvadą, kad organizacija yra nereliginė.“

Ši ekspertų nuomonė buvo pateikta Teisingumo ministerijai, kuri padarys galutinį sprendimą dėl perregistravimo, sakė Azilkhanov. „Jei perregistravimas bus atmestas, policija kreipsis į teismą dėl organizacijos veiklos sustabdymo Kazachstane“. Taip pat Azilkhanov pabrėžė, jog jie neturi jokių pagrindų deklaruoti scientologų veiklą kaip ekstremistinę.

raktiniai žodžiai: 

Putinas pritaria griežtesnei sektų, dygstančių „kaip grybai“, kontrolei

Vladimiras PutinasRusijos vyriausybė turėtų siekti griežtinti įstatymus, kurie reguliuoja totalitarinių sektų, dygstančių visoje šalyje, veiklą. Tokią nuomonę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išsakė ketvirtadienį įvykusiame susitikime pietrytiniame Samaros regione.

Pasak Putino, totalitarinės religinės grupės kelia grėsmę ir visuomenei, ir žmonėms, jis teigė, kad „tai ne tik sielų, bet ir žmonių nuosavybės medžioklė“.

raktiniai žodžiai: 

Puslapiai