krikščionybė

Imigrantai iš buvusios Sovietų Sąjungos meta iššūkį vokiečių sekuliarizmui

Broliai menonitai po pamaldų. <br />Ben Goossen nuotraukaBerlynas. Šventovė pilna ramiai nusiteikusių žmonių. Tvarkos prižiūrėtojas apeina salę pirmiausiai uždarydamas langus iš vyrų pusės, po to – iš moterų. Už sakyklos, į kairę nuo susodinto choro, trečiasis ryto pamokslininkas pritraukia mūsų dėmesį. Jis kalba sklandžia vokiečių kalba, jo žodžiuose girdimas rusų ir žemumų vokiečių kalbų akcentai.

raktiniai žodžiai: 

Pasaulinė reformatų bažnyčių bendrija buvo priversta perkelti savo būstinę dėl stipraus Šveicarijos franko kurso

PRBB simbolis vėliavoje. Šaltinis: www.wcrc.chParyžius. Šveicarijos miesto Ženevos istorija pasižymi tuo, jog čia  buvo teiktas prieglobstis religiniams disidentams, iš kurių ryškiausias buvo XVI amžiaus reformatorius Džonas Kalvinas. Vis dėlto, stiprus Šveicarijos frankas gerokai apsunkino jo pasekėjų situaciją.

raktiniai žodžiai: 

Kardinolo Kasperio pasisakymas Lambetho konferencijoje: katalikų ir anglikonų dialogas stringa

Jau artėja prie pabaigos nuo liepos 16 dienos Kenterberyje vykstanti vadinamoji Lambetho konferencija – tai yra viso pasaulio anglikonų vyskupų pasitarimas, reguliariai, kas dešimtį metų, rengiamas Anglijos Bažnyčios primo Kenterberio arkivyskupo iniciatyva. Dabartinis Anglijos Bažnyčios vadovas arkivyskupas Rownas Williamsas tokią konferenciją surengė pirmą kartą.

raktiniai žodžiai: 

Tradicinė anglikonų bendruomenė įsilies į Katalikų Bažnyčią?

Šventasis Sostas rimtai svarsto Tradicinės anglikonų bendruomenės pareikštą norą prisijungti prie katalikų Bažnyčios. Taip rašo Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas William Levada, Tradicinės anglikonų bendruomenės primui arkivyskupui Johnui Hepworthui adresuotame laiške, atsakydamas į pastarojo prašymą atkurti vienybę su Roma.

 

raktiniai žodžiai: 

Vatikanas pripažįsta, kad ateiviai gali egzistuoti

Vyriausiasis popiežiaus astronomas pareiškė, kad gyvybės egzistavimas Marse yra visiškai tikėtinas dalykas. Kaip skelbia BBC, savo straipsnyje Vatikano laikraštyje tėvas Gabrielis Funesas teigė, kad Dievas mąstančias būtybes galėjo sukurti ne tik žemėje, bet ir už jos ribų.

Tėvas G. Funesas yra netoli Romos esančios Vatikano observatorijos vadovas ir yra pasaulyje gerbiamas mokslininkas, bendradarbiaujantis su įvairiausiais universitetais. Nežemiškos gyvybės ieškojimas, G. Funeso teigimu, nesikerta su pagrindinėmis tikėjimo tiesomis.

„Ateiviai yra mano broliai“ – tokiu pavadinimu pasirodė tėvo G. Funeso straipsnis Vatikano laikraštyje. Dvasiškio teigimu, kai kurie ateiviai netgi gali būti laisvi nuo prigimtinės nuodėmės. G. Funeso teigimu, mokslui bei religijai reikia vienas kito ir dauguma astronomų, patikino G. Funesas, yra tikintys.

Kitais metais, siekdamas suartėti su mokslo pasauliu, Vatikanas netgi surengs konferenciją, skirtą Charleso Darwino 200 metų gimimo jubiliejui paminėti.

www.balsas.lt 

Puslapiai