religijų aprašymai

NRTIC atnaujino lankstinuką apie Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčią (mormonus)

Mormonų Preston šventykla Jungtinėje Karalystėje*NRTIC atnaujino lankstinuką apie Pastarųjų dienų Jėzaus Kristaus Bažnyčią, plačiai žinomą mormonų Bažnyčios pavadinimu. Pirmoji lankstinuko versija buvo išleista dar 2005 m. Atnaujinto lankstinuko įvade rašoma:

Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčia, plačiai žinoma kaip mormonų Bažnyčia, yra viena iš seniausių ir pastaruoju metu sparčiausiai plintančių naujųjų religijų.

raktiniai žodžiai: 

Vatikanas pripažįsta, kad ateiviai gali egzistuoti

Vyriausiasis popiežiaus astronomas pareiškė, kad gyvybės egzistavimas Marse yra visiškai tikėtinas dalykas. Kaip skelbia BBC, savo straipsnyje Vatikano laikraštyje tėvas Gabrielis Funesas teigė, kad Dievas mąstančias būtybes galėjo sukurti ne tik žemėje, bet ir už jos ribų.

Tėvas G. Funesas yra netoli Romos esančios Vatikano observatorijos vadovas ir yra pasaulyje gerbiamas mokslininkas, bendradarbiaujantis su įvairiausiais universitetais. Nežemiškos gyvybės ieškojimas, G. Funeso teigimu, nesikerta su pagrindinėmis tikėjimo tiesomis.

„Ateiviai yra mano broliai“ – tokiu pavadinimu pasirodė tėvo G. Funeso straipsnis Vatikano laikraštyje. Dvasiškio teigimu, kai kurie ateiviai netgi gali būti laisvi nuo prigimtinės nuodėmės. G. Funeso teigimu, mokslui bei religijai reikia vienas kito ir dauguma astronomų, patikino G. Funesas, yra tikintys.

Kitais metais, siekdamas suartėti su mokslo pasauliu, Vatikanas netgi surengs konferenciją, skirtą Charleso Darwino 200 metų gimimo jubiliejui paminėti.

www.balsas.lt 

Mirė Chiara Lubich, Fokoliarų steigėja

Taikos, maldos ir didelio susijaudinimo kupinoje atmosferoje Chiara Lubich šiąnakt, 2008-ųjų kovo 14 dieną, antrą valandą nakties, 88-aisiais gyvenimo metais baigė žemiškąją kelionę savo namuose Rocca di Papa, į kuriuos vakar panorėjo grįžti iš ligoninės Gemelli, rašoma Fokoliarų judėjimo komunikate.

Kardinolo Kasper sveikinimai Ekumeninei Bažnyčių tarybai

Kardinolas Walter Kasper, Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas, pasiuntė sveikinimo laišką Ekumeninės Bažnyčių tarybos generaliniam sekretoriui Samuel Kobia, per jį pasveikindamas visą Ekumeninę Bažnyčių tarybą su 60 metų gyvavimo sukaktimi.

Puslapiai