Rinkimų baigmę JAV gali lemti 4 milijonai evangeliškojo tikėjimo krikščionių

Versija spausdinimui

JAV prezidentinių rinkimų išvakarėse stebėtojai analizuoja daugybę faktorių, nulemsiančių rinkimų rezultatus. Tarp jų ir tai, kam atiteks įvairių konfesijų tikinčiųjų balsai.

„Jeigu Jėzus Kristus balsuotų prezidento rinkimuose JAV, tai Dievo Sūnus be abejo savo balsą atiduotų už tą kandidatą, kuris gerbia Bibliją ir šeimos vertybes“, - maždaug tokius pareiškimus pastaruoju metu galima girdėti iš Džimo Henrio – Orlando (Floridos valstija) Pirmosios Baptistų bažnyčios pastoriaus – lūpų. „Džordžas Bušas gerbia šias vertybes, todėl jis taip dažnai savo kalbas argumentuoja Evangelijos citatomis. Pamokslaudamas bažnyčioje, aš pasakiau parapijiečiams, kad jei jie neitų balsuoti, toks jų poelgis būtų gėdingas“, - tokius pastoriaus žodžius cituoja britų The Times.

Pagal The Times, svarbiausias prezidento Bušo politinis patarėjas Karlas Rou yra įsitikinęs, jog dabartinių rinkimų rezultatus lems konservatyviųjų amerikiečių krikščionių balsai. Baltuosiuose rūmuose puoselėjama viltis, jog jeigu didžioji dauguma baltųjų krikščionių, o taip pat evangeliškieji krikščionys baptistai ateis į rinkimus, tai Bušas negalės jų pralaimėti.

Savo išvadas Karlas Rou grindžia 2000 metų prezidentinių rinkimų rezultatų analize. Jis taip pat atrado priežastį, kodėl tų metų rinkimuose nedalyvavo gana daug evangeliškųjų krikščionių – potencialių Bušo rinkėjų. Ta priežastis, anot K. Rou – Dž. Bušo prisipažinimas prieš pat rinkimus, jog jis 1976 m. buvo sulaikytas policijos, kai neblaivus vairavo automobilį. Šitoks prisipažinimas labai sumenkino kandidato įvaizdį puritoniškųjų krikščionių akyse...

Konservatyvieji baltieji protestantai, kurie save vadina atgimusiais krikščionimis ir evangelistais, sudaro maždaug ketvirtį JAV rinkėjų. Orientuodamasis į šią auditoriją, Džordžas Bušas pareiškė sieksiąs homoseksualių santuokų draudimo. The Times tai laiko gudriu rinkiminiu triuku, viešųjų ryšių akcija. Po jos Džonui Keriui nebeliko nieko kito, kaip tik pasisakyti prieš tokią oponento programą. Tuo tarpu vienas krikščioniškosios grupės „Už šeimą“ lyderių Dž. Dobsonas iš karto pakvietė „negailint gyvybės“ kovoti prieš homoseksualias santuokas.

Pagal www.religio.ru 2004 10 21 pranešimą parengė A. Peškaitis