Rusijoje stačiatikių dvasininkai ir kazokai sutrikdė krišnaitų šventę

Versija spausdinimui

„MosNews“ žinių agentųra pranešė, kad Pietų Rusijos kurorte prie Juodosios jūros Anapoje maždaug 200 žmonių minia užpuolė Vedų kultūros festivalio dalyvius.

Festivalį sveikatingumo centre organizavo Rusijos krišnaitai, kurie, pasak laikraščio, yra hinduistų sekta, veikianti už Indijos ribų. Į sveikatingumo centro teritoriją netikėtai įsiveržė kazokų uniformomis apsirengę vyrai bei pagyvenusios moterys. Jie pareiškė, kad krišnaitai privalo išvykti iš „jų miesto.“ Žurnalistai pažymėjo, kad gyventojų protestui vadovavo Rusijos stačiatikių dvasininkijos atstovai. Užpuolikai atsinešė plakatus, kuriuose buvo užrašyta „Vedų kultūra yra Hitlerio kultūra“, „Mes apvalysime Anapą nuo velniavos“.

Kai kurie protestuotojai nugriovė knygų staliuką, sutrypė krišnaitų šventojo portretą ir sudraskė festivalio plakatus. Palaikomi vietos administracijos festivalio rengėjai surengė derybas su protestuotojais. Galiausiai šie nusileido ir išėjo iš centro teritorijos. Festivalis buvo tęsiamas, vyko giesmių bei šokių demonstravimas, seminarai ir kiti renginiai. Tačiau po šio įvykio krišnaitams uždrausta vaikščioti Anapos gatvėmis apsrengus jų tradiciniais spalvotais indiškais drabužiais.

Imta iš https://wwrn.org/