Rusijos tradicinių religijų lyderiai siūlo verslininkams būti etiškais

Versija spausdinimui

Rusijos tarpreliginė taryba siūlo verslininkams laikytis „Verslo etikos principų ir taisyklių sąvado“, kurį šių metų pradžioje sudarė Rusijos pravoslavų bažnyčios ir Rusijos Federacijos Prekybos ir pramonės rūmų ekspertai, praneša „Interfaks“.

„Sąvado pagrindas yra Dekalogas, kurį pripažįsta visos abraomiškos kilmės religijos (judaizmas, krikščionybė, islamas)“, - pareiškė Maskvos Patriarchato Viešųjų ryšių skyriaus vadovas, Smolensko ir Kaliningrado metropolitas Kirilas spaudos konferencijoje, įvykusioje po Tarpreliginės tarybos posėdžio.

Metropolitas pažymėjo, jog Dievo įsakymus nereliginėje leksikoje įprasta vadinti bendražmogiškos moralės principais ir tiesiog „negali būti jokių ginčų vertinant įsakymus, Dievo duotus Mozei ant Sinajaus kalno.
Rusijos muftijų tarybos administracijos vadovas Ch. Saubianovas savo ruožtu pažymėjo, jog siūlomas dokumentas yra „rusiškojo biznio garbės kodeksas“.

„Nei vienas verslininkas niekuomet nepasakys – bent jau atvirai – kad jis nesutinka su „Etikos principų sąvadu“: tai neigiamai atsilieptų jo verslui. Jis bus priverstas susipažinti su dokumentu, įsigilinti į jį ir mes tikimės, jog bent po kurio laiko idėjos, skelbiamos šiame sąvade, pasieks verslininko širdį“, - sakė Ch. Saubianovas.

Pagal 2004 12 10 dienos www.religio.ru

pranešimą parengė A. Peškaitis