Seimas greičiausiai nepriims naujojo Religinių bendruomenių įstatymo projekto

Versija spausdinimui

Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo projektas, Seimui Vyriausybės svarstyti pateiktas prieš du metus, greičiausiai bus grąžintas Vyriausybei tobulinti. Taip buvo nuspręsta rugsėjo 28 d. įvykusiame Seimo Žmogaus teisių komiteto posėdyje.

ŽTK pateiktoje informacijoje visuomenei teigiama, kad dalyvaujant dviem Teisingumo ministerijos specialistams komitetas nusprendė grąžinti projektą iniciatoriams tobulinti ir parengti tokį projektą, kuriame būtų suderintos visos pozicijos, atsižvelgiant į visų konfesijų interesus.

Anksčiau Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Gediminas Dalinkevičius buvo ėmęsis iniciatyvos sukurti darbo grupę, turėjusią patobulinti minėtąjį projektą. Projektas susilaukė nemažai pastabų iš įviairių religinių bendruomenių. Darbo grupė nebuvo sukurta, ir Žmogaus teisių komitetas, pagrindinis komitetas šio įstatymo svarstymui, iki šiol nebuvo pateikęs išvados dėl projekto.

Projektas, kaip ir galiojantis įstatymas, yra nepriimtinas kai kurioms netradicinėms religinėms grupėms, teigiančioms, kad tiek įstatymas, tiek projektas pažeidžia jų teises. Projektas taip pat yra nepriimtinas kai kurioms tradicinėms religinėms bendrijoms, norinčioms įgyti daugiau galios kontroliuoti nuo jų atskylančių bendruomenių įregistravimo klausimo sprendimą.

religija.lt ir ŽTK informacija