Seimas ketina svarstyti Jehovos liudytojų prašymą

Versija spausdinimui

Vilnius, 2003-11-28. Seimo spaudos tarnyba išplatino kitos savaitės Seimo komitetų darbotvarkes. Gruodžio 3 d. Seimo Žmogaus teisių komitetas ketina svarstyti Lietuvos Jehovos liudytojų religinės bendrijos raštą dėl galimybės bendrijos jaunuoliams atlikti alternatyvią krašto apsaugos tarnybą, kuri nebūtų susieta su karinėmis struktūromis.

Šį klausimą komitete kuruoja A.Salamakinas ir A.N.Stasiškis. Iki šiol Krašto apsaugos ministerija buvo užregistravusi apie 20 atvejų, kuomet dėl religinių įsitikinimų jaunuoliai prašydavo alternatyvios tarnybos. Išskyrus 6 sekminininkų - pacifistų atvejus, kada šauktiniai galiausiai sutiko su alternatyva krašto apsaugos sistemos struktūrose (statutine tarnyba), visais kitais kitais atvejais Jehovos liudytojai reikšdavo savo nepasitenkinimą pareiga tarnauti pagal karišką statutą, nors ir be ginklo.

Gruodžio 3 d. posėdyje bus svarsomi ir kitų Lietuvos religinių bendrijų prašymai Seimui.

2002 m. pabaigoje-2003 m. pradžioje komiteto pirmininkas G. Dalinkevičius pradėjo Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo svarstymą kviesdamas religinių bendrijų vadovus klausymams komitete. Šiuo metu, atrodo, šio projekto svarstymai yra ilgam sustoję.

Nepasitenkinimą šiuo projektu išreiškė įvairios religinės bendruomenės, pateikdamos pastabas ir pasiūlymus dėl šio įstatymo projekto aspektų, jų manymu pažeidžiančių religijos laisvę, arba dėl nuostatų, netenkinančių tradicinių religinių bendrijų santykių su valstybe požiuriu. Seimas į šias pastabas ir pasiūlymus kol kas rimčiau nesureagavo.

Išlieka galioti dar 1995 m., demokratijos ir tolerantiškos visuomenės kūrimo aušros metu, priimtas Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas.