Sekmadienį Munas apsilankė Lietuvoje

Spausdinimo versija

Sekmadienį, spalio 23 d. Vilniuje, Forum Palace, įvyko prieštaringai vertinamo Susivienijimo judėjimo organizuotas renginys „Taikos šventė“, kuriame kalbėjo pirmą kartą Lietuvoje besilankantis Susivienijmo judėjimo vadovas, mesiju ir „tikruoju tėvu“ judėjime laikomas Sun Mjun Munas su žmona Hak Ja Han Mun. Renginys nebuvo anonsuojamas, kvietimai buvo dalinami tik judėjimo nariams bei su judėjimu susijusiems ar draugiškai nusiteikusiems asmenims.

Renginyje, prasidėjusiame 16 val., pasisakė disidentas Viktoras Petkus, buvęs baltarusijos parlamento pirmininkas Stanislavas Šuškevičius, Muno dešinioji ranka Chung Hwan Kwan. Renginyje nuo scenos melstis kvietė katalikų kunigas Paulius Paliulis, Sudervės parapijos klebonas.

Renginį organizavo Federacija už visuotinę taiką, įsteigta 2005 m. rugsėjo 12 d. kaip S.M. Muno siūloma alternatyva Jungtinių Tautų organizacijai, atsisakiusiai pritarti Muno įdėjai sukurti trečiąjį, pasaulio religinių vadovų, ratą Jungtinėse Tautose. Renginio metu buvo paskirti nauji Federacijos už visuotinę taiką ambasadoriai Lietuvai - Lilijana Astra, Kęstutis Razumas ir Jonas Žukas. Religija.lt duomenimis, paskyrimas Federacijos už visuotinę taiką ambasadoriumi yra tam tikras garbės apdovanojimas ir reiškia, kad minėta organizacija nori pagerbti „ambasadoriumi skiriamą“ asmenį. Šio apdovanojimo gavimas savaime nereiškia apdovanojamo asmens įsipareigojimo palaikyti Susivienijimo judėjimo ar Federacijos vertybes. Jau anksčiau ambasadoriais yra paskirtas akademikas Antanas Buračas bei renginyje pasisakęs disidentas Viktoras Petkus, dar keliasdešimt Lietuvos visuomenės veikėjų.

S.M. Munas Lietuvoje lankosi pirmą kartą, šis apsilankymas yra dalis pasaulinio turo - „100 City Tour“.

Susivienijimo judėjimas oficialiai skatina tradicines šeimos vertybes bei susitaikymą tarp skirtingų tautų bei rasių. Tuo tarpu judėjimo kritikai teigia, kad judėjimo veikla yra žalinga, o nariai esą patiria intensyvią indoktrinaciją, kartais vadinamą „smegenų plovimu“.

Lietuvoje veikia dvi Susivienijimo judėjimui priklausančios religinės bendruomenės bei keletas visuomeninių organizacijų. Abi religinės bendruomenės veikia Vilniuje. Religija.lt jau yra ne kartą rašiusi apie Susivienijimo judėjimą.

Žemiau svetainės skaitytojams pateikiame keletą nuotraukų iš renginio. 

Pastaba: straipsnis 2005-12-05 papildytas pastaba apie paskyrimo Federacijos už visuotinę taiką ambasadoriumi reikšmę atsižvelgiant į tai, kad „Šiaulių krašto“ ir „Auksinės varpos“ dienraščiai, pasinaudodami Religija.lt paskelbta informacija, publikavo straipsnius teigdami, kad K. Razumas yra tapęs Susivienijimo judėjimo nariu.

K. Razumas, duodamas interviu Religija.lt, tai paneigė. Interviu su K. Razumu bus publikuotas artimiausiu metu.

Renginio programos leidinys

1 pav. Renginio leidinys

Kalba Viktoras Petkus

2 pav. Kalba Viktoras Petkus

kalba IFWPU vadovas

3 pav. Kalba Muno „dešinioji ranka“ - Chung Hwan Kwan

Hak Ja Han

4 pav. Muno sutuoktinė Hak Ja Han Mun

Moonas kalba

5 pav. Kalba San Mjun Munas

raktiniai žodžiai: 

Komentarai

Subjektyvių įspūdžių iš mano trumpo vizito šiame renginyje galite rasti <a href="http://dgvirtual.tinklapis.lt/?p=103">čia</a>.

Dargi šitas pas mus atsivilko. Kažin kur žiūri Lietuvos saugumas?

Stebiuosi aktyviu tamstos dalyvavimu panašaus pobūdžio renginiuose ir bandau kažkaip suprasti, bet niekaip nesiseka. Matyt, per mažai jus pažįstu. Nustebinote.

Renginyje nuo scenos melstis kvietė katalikų kunigas Paulius Paliulis, Sudervės parapijos klebonas. - ypac tas geras sakinys;-)

Šio katalikų kunigo dalyvavimas turbūt jam nepraeis be pėdsakų... Tik kažkaip keista, kad jį prisišaukė, nejaugi jis nežino katalikų bažnyčios požiūrio į Susivienijimo judėjimą?

Cia yra sekta , lauk <br />ta padara is Lietuvos..

Ar visos salys geranoriskai isileido San Mjun Muna, pvz. kaip lietuva, ar yra tokiu kurios jo nepriime????

kiek žinau, šio turo metu jį, iš artimiausių mūsų kaimynų, įsileido: Latvija, Estija, Lenkija, Rusija. Į baltarusiją atrodo jie patys nusprendė nevažiuoti, Lukašenkos pabijojo. Negirdėjau, kad kas būtų neįsileidęs.

tiesa, Munas negali įvažiuoti į Vokietiją ir keletą kitų valstybių pagal kokią tai sutartį... ech, užkrito.. Draudimas įvažiuoti į Angliją buvo ką tik panaikintas.

Tik ir tetrūksta azijatų tikėjimo dogmų įtvirtinimo ir taip paklaikusių žmonių proteliuose.Manau, kad tai blūdas, kuris turi nutekėti pasroviui, nes ir taip esame susiskaldę, turėdami tikrąjį savo Viešpatį Dievą Jėzų Kristų ir nustokite klaidžioti azijatų takais...

Puslapiai