Grupės, paleidusios zarino dujas Tokijo metro lyderis negali būti teisiamas

Versija spausdinimui

Šoko Asaharos (Shoko Asahara), Aum Shinrikyo religinio kulto įkūrėjo advokatai šį pirmadienį paskelbė psichiatro išvadą, kurioje teigiama, kad Asahara negali dalyvauti teisme dėl savo psichinės būklės.

Pasak teisininkų, tokią išvadą pasirašęs Kwansei Gakuin universiteto profesorius Massaki Noda bus pakviestas liudyti Tokijo aukščiausiame teisme.

Penkiasdešimtmetis Asahara, kurio tikrasis vardas Chizuo Matsumoto, buvo nuteistas mirties bausme.

Remdamiesi minėta psichiatrų išvada Asaharos advokatai ketina prašyti aukščiausiojo teismo suspenduoti apeliacinio teismo sprendimą. Asahara buvo pripažintas kaltu pagal trylika kaltinimų, tarp jų ir 1995 metais įvykdytos zarino dujų atakos Tokijo metro organizavimu.

„Jei dalyvavimas teisme yra  apibrėžiamas kaip kompetencija suvokti kas vyksta ir save apginti, tai Asahara turėtų būti laikomas stokojantis šių kompetencijų“, rašoma profesoriaus Noda pranešime.

Dokumente taip pat teigiama, kad Asaharos būklė gali pagerėti per artimiausius pusę metų, jei jam bus suteiktas neatidėliotinas psichiatrinis gydymas ir, kad teismo atidėjimas iki jo sveikatos pagerėjimo būtų praktiškai teisingesnis sprendimas nei teiginiai, kad jis apsimeta sergąs ar yra iš tiesų pamišęs.

Trys iš keturių psichiatrų, tarp jų ir profesorius Noda, apklausę Asaharą išreiškė abejones dėl jo kompetencijos dalyvauti teisme. Ketvirtasis psichiatras paskelbė atskirąją nuomonę, teigiančią, kad Asaharai yra sutrikęs protas, o šį negalavimą sukėlė ilgas buvimas kalėjime.

Parengta pagal wwrn.org ir „Japan Times“ 2006 m. sausio mėn. 17 d. informaciją.

raktiniai žodžiai: