Jėzus sėdi kalėjime

Versija spausdinimui

Kas antras apsišaukėlis Jėzus pasaulyje - rusas. Visarionas pajuto esąs Kristaus įsikūnijimas 1991 metais. Prieš tai buvo milicininkas Krasnodare.

Kol G.Grabovojus buvo tik Jėzus, Maskvoje gaudavo ordinus. Kai panoro tapti prezidentu, atsidūrė Tagankos kalėjime. Komunizmui žlugus Rusija tapo sektų rojumi.

"Sekta" - uždraustas žodis", - rašo žurnalistė. - Grigorijaus Grabovojaus žmonės kuria partiją. Jis pats yra politinis kalinys. Tą aksiomą reikia priimti norint toliau kalbėtis."

Pirmiausia pristato Svetlaną Kelbajevą. Žvali, skoningai apsirengusi blondinė, psichologijos daktarė, viešųjų ryšių specialistė. Vieta pokalbiui pasirenka elegantišką restoraną. Ir pati vadovauja interviu. Kodėl jus domina Grabovojus? Ar laikraštis nenukentės, jei apie jį parašysite? Ar žinote, ką apie jį rašo Rusijos žiniasklaida?

Jėzaus vardas minimas tiktai Biblijos kontekste. Išgirdusi žodį "laikraštininkas" S.Kelbajava net sudreba: "Tai Rusijos laikraštininkai sunaikino Grabovojų. Tai Kremliui pataikaujantys viešųjų ryšių specialistai sukurpė istorijėlę, neva Grabovojus žadėjęs prikelti Beslano vaikus. Tai didžiausiu tiražu leidžiami laikraščiai spausdino tariamai jo žmonos nuotraukas, vaizduojančias nutukusią blondinę auksu inkrustuota suknele, vulgariu makijažu ir vodkos buteliu rankoje", - piktinosi žurnalistė

G.Grabovojaus tikroji žmona, Jelena Jegorova, pasirodo restorane po valandos. Trapi juodaakė šatenė prašo parašyti apie ją tiesą. Kad gyvena Maskvoje, blokiniame name, o trys jos ir Grigorijaus vaikai jau antrus metus ilgisi tėvo. Mainais sutinka nusivesti žurnalistę į tą vietą, kur jos vyro gynėjai pusę metų badauja protestuodami prieš jo įkalinimą. Svetlana irgi sušvelnėja: "Atvesime žmogų, kuriam Garbovojus atkūrė pašalintą inkstą. Ar žinai, kad Grabovojus perspėjo apie būsimą Pasaulinio prekybos centro ataką?"

Skaičiai ir paralyžius

Lidiją Suncevą rudenį sutiko draugė. Tramvajuje, Krasnojarske."Tu gyva?" - nustebo ši.

Mat keliolika metų Lidija gulėjo paslika. Po nugarkaulio smegenų uždegimo dešinė kūno dalis buvo paralyžiuota. Nuo 1983 metų jos būklė blogėjo. Gydytojai nematė galimybių. Viskas pasikeitė, kai į jos rankas pateko G.Grabovojaus knyga.

Lidija viena iš maskviškio Jėzaus sekėjų. Žurnalistė susitiko su ja bute, į kurį atvedė Jelena. Tarp G.Grabovojaus nuotraukų, diplomų ir šventųjų knygų čia laukia keliolika asmenų, pasirengusių už jį galvą guldyti. Toliau badaujama - keičiantis, nes dvasinis vadovas uždraudė badauti ilgiau kaip parą. Akcijoje jau dalyvavo 190 asmenų.

Pati Lidija, dar neseniai buvusi paralyžiuota, sėdi priešais žurnalistę lyg skaisti rožė. Skruostai tarsi obuoliukai, šviesių plaukų bokštas virš aukštos kaktos. "Supratau, kad kas turi širdyje Dievą, tas neserga. Ir kad pasveikčiau, turiu patikėti, jog nesergu", - aiškina ji. Knygą "Žmogaus organizmo atsinaujinimas, susitelkiant ties skaičiais" perskaitė 2004 metais. Dabar aiškina jos turinį. Kiekviena liga yra nukrypimas nuo normos per tam tikrą skaičių. Tiksliau - per konkrečią skaičių seką. Kartojant tuos skaičius galima sugrąžinti organizmą į normalią būseną. "Visą laiką deklamuodavau garsiai arba mintyse: devyni, keturi, du, vienas, aštuoni."

Lidija užmerkia akis, įkvepia oro į putnią krūtinę ir mėgaujasi skaičiais. Devyni, keturi, du, vienas, aštuoni. Juos tardama jaučia užplūstančią jėgą. Į Maskvą atvyko specialiai badauti. G.Grabovojaus nevadina Jėzumi. Jis jai Mokytojas. Jis įkvėpė jai tikėjimą, kad niekada nemirs.

Grabovoj Airways

G.Grabovojaus sektos šlovė labiausiai spindėjo dešimtojo dešimtmečio pabaigoje. Jo mokymo centrai veikė visuose 52 Rusijos regionuose ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos kraštuose. Išpažinėjų buvo apie 50 tūkst., o šalininkų ir mokinių - daug daugiau. Dėl žiniasklaidos G.Grabovojus tapo nauju Anatolijum Kašpirovskiu. Iš Maskvos mero Jurijaus Lužkovo pavaduotojo gavo apdovanojimą, o per valstybinę televiziją vedė tris programas: "Sveikatos formulė", "Trečioji akis" ir "Aviakatastrofų perspėjimai".

Viskas prasidėjo nuo lėktuvų. Grigorijus, 27 metų matematikos absolventas, pasiūlė savo paslaugas Uzbekistano avialinijoms "Uzbekistan Airways". "Tada turėjome blogą vardą. Kasmet atsitikdavo po kelias katastrofas, - prisimena Nora Morozkina, pensininkė iš Taškento, buvusi Uzbekistano avialinijų informacijų centro direktoriaus pavaduotoja. Susitikti atėjo nešina storu dokumentų aplanku. "Grigorijaus Petrovičiaus prognozės, - paaiškina ir susijaudinusi sklaido knygą. - Štai, prašom. Matydavo kiekvieną variklio sutrikimą. Smulkiausios techninės detalės tikslumu. Nuo tos dienos, kai pasirašėme su juo sutartį, nebuvo nė vienos avarijos", - rodo dokumentus moteris.

Bendradarbiauti su "Uzbekistan Airways" G.Grabovojus pradėjo 1990 metais. Už prognozes jam mokėdavo du inžinieriaus atlyginimus. Jis nuspręsdavo, kuris lėktuvas skris, kuris liks oro uoste. Aviacijos pranašo garsas netruko pasklisti už Uzbekistano sienų. G.Grabovojų iškvietė į Pamaskvio skrydžių centrą, jo paslaugomis pradėjo naudotis kariuomenė. Apie tai pasakoja kitas apaštalas - Sovietų Sąjungos didvyrių klubo pirmininkas, apdovanotas ordinu už vadovavimą aviacijos veiksmams po Černobilio katastrofos, generolas Nikolajus Antoškinas.

Melsvo dangoraižio dvidešimtame aukšte, kabinete, iš kurio atsiveria vaizdas į vieną iš septynių Maskvos kultūros rūmų, generolas skardžiu balsu pasakoja lyg komanduotų pavaldiniams. Kai pranašas nujausdavo katastrofą, lakūnas neskrisdavo. "Taigi G.Grabovojus išgelbėjo ne dešimtis ar šimtus, bet tūkstančius gyvybių, - autoritetingai dėsto generolas. - Be to, išgydė mane", - patylėjęs priduria jis.

Iš po raudonos didvyrio žvaigždės liejasi žmogaus, kadaise mirtinai sirgusio, istorija. Po Černobilio gydytojai nepaliko generolui jokių galimybių, kaip ir Lidijai iš Krasnojarsko. Gerklėje jautė sausumą, burnoje geležies skonį. "Spinduliuotė - tai blogoji energija. Pleištą reikia pleištu varyti", - santūriai sako. Geruoju pleištu jam buvo G.Grabovojaus energija.

Per kelias dienas žurnalistė Maskvoje išgirdo keliolika panašių istorijų. Per mėnesį išgydytas navikas. Per kelias minutes suaugę šonkauliai. Stebuklingai atkurtas inkstas. Kiekvieną istoriją pasakojęs žmogus rodė medicininius dokumentus ir minėjo stebuklą.

Dešimtojo dešimtmečio viduryje G.Grabovojus pasijuto supratęs gyvybės ir mirties paslaptį. Pasiskelbė Jėzumi.

Rusijos Jėzūs

Trys iš šešių Jėzų, vaikščiojančių pasaulyje, yra rusai.

Antras po G.Garbovojaus yra Sergejus Toropas, žinomas kaip Visarionas, Jėzus iš Sibiro. Jo bendruomenė vienija apie 50 tūkst. žmonių. Gyvena Ekopolyje, pastatytame senovės slavų kaimo pavyzdžiu. Nevalgo mėsos, nepripažįsta prabangos ir tiki, kad gyvena keturiasdešimt aštuntais naujos eros metais (ji prasidėjo tada, kai gimė Visarionas). Žmogus pasiskelbė esąs Jėzus 1991 metais. Iki tol dirbo milicininku Krasnodare.

Trečiojo Kristaus asmeniniai duomenys šiuo metu nežinomi. Bet jo Bažnyčia sparčiai didėja. Bolšaja Jelnios kaime prie Nižnij Novgorodo kažkokia motinėlė Fotinia (iš tikrųjų Svetlana Frolova) įkūrė jį garbinančią Rusios prikėlimo iš mirusiųjų bažnyčią. Sektos nariai tiki, kad Jėzus gyvena kažkur Rusijoje ir yra dar neatpažintas. Tačiau žinoma, kas yra apaštalas Povilas. Tai Vladimiras Putinas. Šiuo metu jis garbinamas tarsi ikonos.

Žlugus komunizmui Rusija tapo sektų rojumi. Bankrutavusios ideologijos tuštumą užpildė visokio plauko religiniai judėjimai. Septynių ateizmo dešimtmečių išsekinta Bažnyčia neįstengė pasipriešinti. Šiandien šalyje yra apie aštuonios dešimtys didesnių sektų. Jų tyrinėtojas profesorius Aleksandras Dvorkinas mano, kad mažųjų tūkstančiai, o jų sekėjų 800 tūkstančių. Visose Bažnyčios vyskupijose veikia pagalbos jų aukoms centrai.

"Rusijos teisėje nėra žodžio "sekta" apibrėžimo, o baudžiamajame kodekse stinga tokių sąvokų kaip "psichologinis smurtas". Be šito sektų lyderiai yra nebaudžiami", - įtikinėjo A.Dvorkinas per prieš metus vykusią konferenciją Religijos ir sektų tyrimo centre. G.Grabovojaus sektą jis priskyrė prie šešių pavojingiausių.

Iš Beslano - į belangę

"Izvestijų" korespondentas Dmitrijus Sokolovas 2006 metais išleido knygą "Anti- Grabovoj". Joje prisimena, kaip kilo idėja: "Į Beslaną atvažiavau 2004 metų lapkritį. Turėjau parašyti reportažą, kaip miestelis gyvena po tragedijos, - pasakoja D.Sokolovas. - Paaiškėjo, kad Beslanas išgyvena sektų antplūdį. Suvažiavo Jehovos liudytojai, scentologai ir grupės, susibūrusios apie charizmatiškus lyderius. Tarp jų - G.Grabovojaus žmonės. Prisistatė esą pedagogai. Viena tų "pedagogų", pasak laikraštininko, buvo kažkokia Liudmila Potlova. Beslane tada dirbo aukų surašymo komisija, kuri ilgas valandas klausydavo apsiverkusių motinų. "Noriu padėti jums. Vaikus galima prikelti!" - pradėjo jas įtikinėti L.Potlova.

L.Potlovą ištiko isterijos priepuolis. Iš administracijos ją išvedė apsaugininkai. "Jie apgaudinėja jus! Nesako, kad jūsų vaikus galima sugrąžinti į Žemę! Bijo, kad jie pasakys visą tiesą!" - šaukė ji dar už durų.

Tada D.Sokolovas ir pradėjo savo tyrimą. Nustatė, kad už aukos prikėlimą Jėzus ėmęs po 39 tūkst. rublių (arti 4 tūkst. litų). Žadėjo, kad vaikai grįš į Žemę kovą, paskui balandį, rudenį, po metų... Tuo laikotarpiu toliau imdavo pinigus. D.Sokolovas skambino G.Grabovojaus žmonėms, apsimesdamas aukos tėvu. Pats girdėjo žadant, kad jo vaikas grįš į Žemę.

Po publikacijos "Izvestijose" Rusija sudrebėjo iš pasipiktinimo. Programą apie aferą su Jėzumi parodė televizija. O D.Sokolovas dar aprašė vaizdajuostę iš seanso, kuriame G.Grabovojus mokė motinas, kaip galėtų prikelti vaikus pačios.

Rytojaus dieną po straipsnio atspausdinimo į "Izvestijas" paskambino iš prokuratūros. D.Sokolovas nuvažiavo su įrašais kaip kaltinimo liudytojas, o G.Grabovojų suėmė.

Kai G.Grabovojaus žmonės išgirsta apie Beslano aferą, jie tarsi suserga baltąja karštlige. "Tai netiesa", - įtikinėja it susitarę. Iškėlė laikraščiams procesą. Piketavo prie redakcijų. Viskas veltui.

Triuškinančioje televizijos programoje buvo minima Susana Dudeva, kaip viena motinų, kurios leidosi Jėzaus apgaunamos. Ji liepsnojančioje mokykloje neteko trylikamečio sūnaus. Apie tai, kad neva lankiusi G.Grabovojų Maskvoje, S.Dudeva sužinojo iš televizijos.

Žurnalistė paskambino jai. "Programą rodė 2005 metų kovą. Melų melas. G.Grabovojaus žmonės niekada neagitavo Beslane. Tai mažas miestelis, visi visus pažįsta. Beslano motinų komitete 80 narių, žinau, kad nė viena iš mūsų nemokėjo už vaikų prikėlimą. Buvau nuvažiavusi į Maskvą, bet tiktai rugpjūtį. Mane sudomino žmogus, su kuriuo susiejo žiniasklaida. Norėjau pasikalbėti su juo", - aiškina moteris.

S.Dudeva aiškino, kodėl žiniasklaida pasinaudojo jų tragedija, kad apjuodintų G.Grabovojų. Kremlius norėjo nukreipti dėmesį nuo pačių motinų veiklos. Nuo Federalinės saugumo tarnybos (FSB) akcijos vaduojant įkaitus tyrimo. Afera su maskviečiu apsišaukėliu puikiai tiko dūmų uždangai sukurti. Dėl to ir pavyko pribaigti G.Grabovojų.

Mirti draudžiama

Jėzaus statusas pasirodė jam nepakankamas 2004 metų rudenį. Norėjo mokyti didesniu mastu, bet tam reikėjo įveikti administracinius barjerus. Geriausia tapti prezidentu. Vienoje pranašiškų vizijų išvydo save Kremliuje, vėliau paskelbė dalyvausiąs 2008 metų rinkimuose. 2005 metų pradžioje pradėjo rūpintis įregistruoti partiją DRUGG (G.Grabovojaus mokymams skleisti). Kovą Teisingumo ministerija patvirtino partijos steigimo komitetą. Tada "Izvestijose" pasirodė pirmieji D.Sokolovo tekstai.

"Rossijskaja gazeta" yra valstybinis laikraštis, jame kiekviena nauja grupuotė turi paskelbti savo programą. Žurnalistei parūpino 2006 metų kovo 3-iosios egzempliorių. Pageltęs popierius, 14 puslapis. Partijos DRUGG programa. Pirmas straipsnis: "Visos valstybės ir visuomenės jėgos turi būti sutelktos užtikrinti amžiną laimingą žmogaus gyvenimą". Antras straipsnis: "Įvesti draudimą mirti". Ir paskutinis: "Visų pasaulio valstybių suvienijimas..."

2006 metų kovo 17 dieną įvyko partijos steigiamasis suvažiavimas. Kovo 20-osios vakarą G.Grabovojų su antrankiais išvedė iš "Kosmos" viešbučio salės, kur vyko susitikimas su išpažinėjais. Iki šiol nėra teismo nuosprendžio. Pinigų išviliojimo iš Beslano motinų Jėzui niekas neįrodė. "Toji sekta veikė itin mitriai, - komentuoja laikraštininkas D.Sokolovas. - Pinigus ėmė G.Grabovojaus žmonės, ne jis pats. Kvitų neduodavo."

Gal paleis po rinkimų

Lefortovo kalėjimas mena caro laikus. Geltoną XIX amžiaus pastatą juosia tvora, apipinta spygliuota viela. Greta Butyrkų, tai didžiausias Maskvoje politinis kalėjimas. G.Grabovojaus žmona užsiimti eilės atvažiavo trečią valandą nakties. Aštuntą valandą atvažiavo dukrelė, vienuolikmetė Katia su kasytėmis lyg pelių uodegėlės

Žurnalistei šnekučiuojantis su jomis virš Maskvos aušo šaltas rytas. Pasimatyti su artimaisiais stengėsi ponios audinių kailiniais ir ponai tvido medžiagos paltais. Rusijos elitas, teisingiau tie jo atstovai, kurie neįtiko valdžiai. "Retkarčiais kas nors prieina prie manęs ir sako: "Ačiū, kad jūsų vyras išgydė maniškį nuo astmos. Ačiū, kad įspėjo mūsų ateitį", - pasakoja žurnalistei Jelena. Ji pati tada klausia vyro: "Grigorijau, kas laukia mūsų?"

Grigorijus neatsako.

Nepasakė mums, ar vis dar tvirtina, kad yra Jėzus. Seniai nustojo skelbti, kad jeigu panorėtų, galėtų stebuklingu būdu išeiti iš kalėjimo.

Tirpsta sekėjų skaičius. Tie, kurie liko, tikisi, kad po rinkimų jį galbūt paleis.

 

raktiniai žodžiai: