Mirė 92 metų Susivienijimo bažnyčios vadovas Sun Myung Moonas

Versija spausdinimui

S.M. Moonas 2005 m. vizito Lietuvoje metu (Forum Palace, Vilnius)Rugsėjo 3 d. anksti ryte Korėjoje mirė Sun Myung Moonas, 92-jų metų politinis ir religinis veikėjas, Susivienijimo bažnyčios įkūrėjas.

Tarptautinė taikos federacija, viena iš Susivienijimo judėjimo organizacijų, savo svetainėje pranešė, kad Moonas mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų. „Mūsų Tikrasis Tėvas iškeliavo į dasinį pasaulį 1:54 pirmadienį, rugsėjo 3 d. Korėjos laiku“ - skelbia Suvienijimo bažnyčios interneto svetainė anglų kalba.

Bažnyčios atstovas Ahnas Ho-yeol pranešė, kad Moono laidotuvės vyks ketvirtadienį, trys dienos prieš laidotuves bus skirtos asmeninei maldai. „Gerb. Moonas mirė nuo persidirbimo, dažnų kelionių į užsienį, įskaitant JAV, ir nuo rytinių maldų, sukėlusių kvėpavimo takų ligą“, teigė Ahnas. Moonas buvo hospitalizuotas Seulo ligoninės intensyvios slaugos skyriuje praėjusį mėnesį. Gydytojai jam prognozavo 50% tikimybę pasveikti.

Moonas buvo plačiai žinomas religinis veikėjas, skelbęs, kad Jėzus Kristus apsireiškė jam 20a 4 dešimtmetyje ir pavedė jam pabaigti nebaigtą jo mimsiją, teigė Jamesas Beverly, Tyndale unversiteto kolegijos ir seminarijos toronte profesorius. Suvienijmo bažnyčia tiki, kad Jėzus yra dieviškos kilmės, tačiau nėra Dievas, todėl ši bažnyčia nelaikytina tradicinės krikščionybės atšaka. Sekėjai tiki, kad Moonas yra mesijas.

„Susivienijimo bažnyčios pradžia – 20a. 6 dešimtmetis, ir jau dešimtmečio pabaigoje į užsienį iš Korėjos išvyko pirmieji šios bažnyčios misionieriai. Susivienijimo judėjimas buvo vienas iš keleto religinių judėjimų, kilusių po II pasaulinio karo ir Korėjos karo Pietų Korėjoje ir Japonijoje. Judėjimas galėjo semtis energijos iš gausybės žmonių, ieškojusių atsakymo, kodėl pasaulis, kurį jie pažinojo, tiesiog sugriuvo per keletą dešimtmečių“, teigė Virginijos Commonwealth universiteto profesorius David Bromley.

Pasaulio mąstu bažnyčia labiausiai išplito aštuntąjį ir devintąjį dešimtmetį, kai daugybė žmonių iš viso pasaulio prisijungė prie šio religinio judėjimo, teigė Beverly. Kritikai teigė, kad prieštaringai vertinamas Moonas vadovauja sektai, kurios nariai neretai pravardžiuoti „munistais“. „Moonas daug reikalavo iš narių – didelė jų dalis paliko savo šeimas ir gyveno labai pasiaukojančiai, ypač praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje“, teigė Beverly. „Moonas teigia esąs tikrasis žmonijos tėvas, o jo žmona, jo teigimu, yra tikroji motina“. Profesorius mano, kad Susivienijimo bažnyčia šiandien visame pasaulyje turi šimtus tūkstančių pasekėjų, tačiau dauguma jų yra Pietų Korėjoje ir Japonijoje.

Lietuvoje 2001 m. gyventojų surašymo duomenimis Susivienijimo judėjimui save priskyrė dvylika asmenų. Vilniuje veikia dvi šio judėjimo religinės bendruomenės, yra įregistruota keletas kitų šiam judėjimui priklausančių organizacijų. Pastaruoju metu šio judėjimo veikla Lietuvoje nėra itin aktyvi.

Kaip bažnyčios vadovas Moonas geriausiai žinomas dėl masinių vestuvių, ypač tų, kuriose 1995 m. Pietų Korėjoje vienu metu buvo sutuokta 360 tūkst. porų. „Tai buvo Moono būdas pabrėžti šeimos svarbą; be to, visos šios poros buvo sutuoktos su jo palaiminimu, ir tai praktiškai reiškė jų kelio į dangų pradžią“, teigė Beverly.

Parengta pagal religija.lt ir CNN informaciją

raktiniai žodžiai: