Musulmonų religinė grupuotė nužudė daugiau nei 100 žmonių per išpuolius šiaurės rytų Nigerijoje

Versija spausdinimui

Maiduguri, Nigerija. Nigerijos raudonasis kryžius oficialiai pranešė, jog daugiau nei 100 žmonių buvo nužudyti radikalios musulmonų religinės grupuotės serijinių išpuolių metu šiaurės rytų Nigerijoje.

Ibrahim Bulama sakė tikėjęsis, jog nukentėjusiųjų skaičius dar labiau padidės po to, kai vietinės klinikos ir ligoninės apskaičiuos nukentėjusius nuo atakos Damaturu mieste, Yobe sostinėje.

Religinė grupuotė pasivadinusi Boko Haram, po dviejų dienų nuo įvykių Damaturu mieste, taip pat nužudė policijos inspektorių Maiduguri mieste. Viskas įvyko netoli Boko Haram religinių namų, esančių apie 130 kilometrų į rytus nuo Damaturu. Vietinės policijos atstovas Simeon Midenda pranešė, jog ginkluoti religinės grupuotės nariai grasindami sustabdė policijos pareigūno automobilį, kai jis kartu su šeima artinosi prie mečetės, kur tikėjosi pasimelsti.

Simeon Midenda teigia, jog ginkluoti religinės grupuotės nariai liepė policijos pareigūno šeimai pasišalinti, o tada nušovė inspektorių. Po įvykio religinės grupuotės nariai leido šeimai išvažiuoti.

Šis nužudymas išprovokavo gana greitą policijos pareigūno pripažinimą, jog Boko Haram nariai sugebėjo išsisukti nuo policijos pareigūnų vykdytos apgulties. „ Mūsų vyrai, gyvenantys tarp Boko Haram narių yra nesaugūs“, S. Midenda sakė.

Jungtinių Tautų saugumo taryba savo pranešimuose tokius išpuolius pavadino kriminaliniais ir nepateisinamais bei paprašė narių padėti Nigerijos institucijoms sugauti atsakingus asmenis, siekiant įvykdyti teisingumą.

Popiežius Benediktas XVI kreipėsi į visus žmones, prašydamas nutraukti bet kokį smurtą, kadangi, popiežiaus manymu, bet koks smurtas tik padidins problemas. Švento Petro aikštėje susirinkusiems turistams Benediktas XVI teigė, jog jis su nuogąstavimu seka naujienas iš Nigerijos.

Boko Haram oficialiai prisiėmė atsakomybę už įvykdytus išpuolius Maiduguri mieste, tarp kurių buvo ir savižudžių išpuoliai.

Boko Haram siekia įgyvendinti griežtą šariato įstatymą Nigerijoje. Nigerija, nafta turtinga valstybė, kurioje gyvena daugiau nei 160 milijonų žmonių - pietinėje valstybės dalyje daugiausia krikščionių, o šiaurinėje - musulmonų. Frazė Boko Haram hausa kalboje reiškia „vakarietiškas švietimas yra šventvagystė“. Vakarietiški idealai yra atstumiami, tokie kaip pavyzdžiui Nigerijos propaguojama vakarietiška demokratija, laikantis pozicijos, jog būtent ši demokratija politikus pavertė korumpuotais, o šie sunaikino visą šalį.

Boko Haram išpuoliai sutapo su musulmonų religine švente Eid al- Adha, kuri yra suprantama kaip aukojimo šventė. Nigerijos policija buvo jau anksčiau perspėjus visą šalį dėl artėjančio smurto prieš šią religinę šventę.

Remiantis Remiantis Associated Press apskaičiavimais, Boko Haram religinė grupuotė nužudė mažiausiai 361 žmogų 2011-aisiais metais.

Parengta pagal „Associated Press“ pranešimą
Parengė Edgaras Navikauskas

raktiniai žodžiai: