Prancūzija uždraudžia musulmonų maldas gatvėje

Versija spausdinimui

Paryžius, Prancūzija. Draudimas melstis gatvėje buvo priimtas Prancūzijoje rugsėjo pabaigoje, orientuojantis į musulmonus, kurie skundžiasi, jog jie neturi pakankamai vietos mečetėje, surasti laikiną pastatą praktikuoti jų religiją.


Vakarų Europoje Prancūzija turi daugiausiai musulmonų tikėjimą išpažįstančių žmonių.


Prancūzijos vidaus reikalų ministras Claude Gueant anksčiau jau buvo įspėjęs, kad  „daugiau nebebus jokių maldų gatvėse nuo rugsėjo mėnesio. “


„Jei kas nors nepaklus, mes tam padarysime galą“, sakė Gueant, siūlydamas, kad policija sustabdytų ir toliau besimeldžiančius viešumoje. Šis sprendimas buvo pripažintas netinkamu tų, kurie tvirtina, jog tai yra mėginimas nuraminti Prancūzijos dešiniuosius.


Laikina pamaldų vieta


Naujasis draudimas pasirodė antradienį vidurnaktį vietos laiku, tradicinio musulmonų penktadienio pamaldų metu.


Dvejuose miestuose musulmonai, kurie tvirtino, jog nėra pakankamai vietos musulmonų bendruomenės nariams melstis patalpoje, penktadienį buvo nukreipti į laikinas pamaldų vietas.


Kol yra statoma nauja vieta pamaldoms mieste, laikina pamaldų vieta tapo nenaudojama gaisrinė stotis šiauriniame Paryžiuje.


Gaisrinės stoties prižiūrėtojas sakė, kad patalpa, talpinanti du tūkstančius žmonių, buvo pilna.


„Tai sprendimo pradžia, “ Sheikh Mohammed Salah Hamza sakė Reuters naujienų agentūrai. „ Tikintieji yra labai pamaloninti, būdami čia. “


Suderinus su Paryžiaus valdžia, mečetės vadovai daugiaetniniame Goutte d'Or rajone nuomuosis gaisrinės patalpas dar tris ateinančius metus.


 Valdžia, antrame pagal dydį Prancūzijos mieste Marselyje, kur mečetės taip pat perpildytos, sakė, jog jie paskyrė papildomą vietą melstis musulmonams.


Politinė problemaGriežtas bažnyčios atskyrimas ir padėtis Prancūzijoje reiškia, jog viešas religijos laikymosi rodymas yra nepriimtinas.


Gatvės maldų problema yra ta, jog musulmonai tiesiasi savo pamaldų kilimėlius tiesiog ant šaligatvių. Tai tapo politiniu aspektu, kai dešiniųjų Nacionalinio Fronto partija pradėjo tvirtinti, kad tai yra įrodymas, jog islamas kelia grėsmę tradicinėms šalies vertybėms.


Partijos vadovas Marine le Pen kontraversiškai lygino meldimąsi gatvėje su nacių okupuotu Paryžiumi.


Balandį Prancūzija tapo pirmąja ES šalimi, uždraudusią dėvėti pilnai veidą uždengiantį musulmonišką šydą viešumoje.

Parengta pagal Deutsche Welle

Parengė Edgaras Navikauskas

raktiniai žodžiai: