Putinas pritaria griežtesnei sektų, dygstančių „kaip grybai“, kontrolei

Versija spausdinimui

Vladimiras PutinasRusijos vyriausybė turėtų siekti griežtinti įstatymus, kurie reguliuoja totalitarinių sektų, dygstančių visoje šalyje, veiklą. Tokią nuomonę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išsakė ketvirtadienį įvykusiame susitikime pietrytiniame Samaros regione.

Pasak Putino, totalitarinės religinės grupės kelia grėsmę ir visuomenei, ir žmonėms, jis teigė, kad „tai ne tik sielų, bet ir žmonių nuosavybės medžioklė“.

Vienas iš susirinkimo dalyvių ragino Putiną sustiprinti spaudimą sektų atžvilgiu. Jie taip pat siūlė sukurti tokių grupių duomenų bazę, kuri būtų prieinama regioninėms švietimo ministerijoms ir mokykloms.

Anksčiau šiais metais uždara Musulmonų sekta buvo aptikta Rusijos Tatarstano regione. Daugiau nei 70 žmonių, įskaitant 27 vaikus, praleido ištisą dešimtmetį aštuonių aukštų katakombose, neturėdami priėjimo prie švietimo, sveikatos apsaugos ir net saulės šviesos - ar bent jau taip situacija buvo nušviesta žiniasklaidoje. Panašus atvejis, šokiravęs visą šalį, nutiko 2007 m., kuomet Rusijos Penzos regione beveik 30 sektos narių išsikasė žeminę ir, prikaupę maisto atsargų keletą mėnesių joje laukė apokalipsės, kurią manė įvyksiant 2008 m.

Putinas pastebėjo, kad yra girdėjęs panašių nusiskundimų dėl sektų ir lankydamasis kituose Rusijos regionuose.

„Kaip grybai po lietaus dygsta visokios pašiūrės, kuriose vyksta neaiškūs ritualai. Arba - žmonės verčiami laiką leisti po žeme. Tai problema, sutinku su jumis“, pridėjo Putinas, ir pažadėjo imtis šios problemos.

Pagal Rt.com 2012-10-25 pranešimą parengė Donatas Glodenis

raktiniai žodžiai: