Europos pareigūnai kritikuoja Falung Gong knygos uždraudimą Rusijoje

Versija spausdinimui

Briuselis, Belgija. Europos Parlamento rezoliucijoje bei Europos pareigūnų ir pilietinių teisių organizacijų pareiškimuose, Rusija buvo papeikta dėl knygos apie kinų dvasinės praktikas uždraudimo. Kai kurių stebėtojų teigimu, uždraudimą paskatino Kinijos komunistų partijos (KKP) spaudimas.

Sausio 20 dieną Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, išreikšdamas gilų susirūpinimą dėl netinkamų anti-ekstremistinių teisės aktų Rusijoje, įskaitant, nederamą Falun Dafa, arba kitaip - Falun Gong, dvasinės literatūros uždraudimą.

Kritika ir susirūpinimas dėl tokių veiksmų prasidėjo nuo gruodžio 22 dienos 2001 metais, kai Krasnodaro apygardos teismas Pietų Rusijoje patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą uždrausti Falun Gong dvasinę medžiagą – būtent centrinę praktikos knygą „Zhuan Falun. Taip pat dalis kitos su Falun Gong susijusios medžiagos buvo įtraukta į draudimą, o tai reiškia, jog ši literatūra buvo įtraukta į Teisingumo ministerijos „ekstremistinių leidinių“ sąrašą.

Falun Gong yra kinų dvasinė praktika, kuri buvo persekiojimų objektu gimtojoje šalyje nuo 1999 metų. Kinijos komunistų valdžia atkakliai skatino šia kampaniją ir užsienyje, remdamasi išvystytais diplomatiniais kanalais kitose valstybėse. Manoma, kad tokie Rusijos teismų veiksmai yra Kinijos komunistų pastangų dėka.

Falun Dafa asociacijos Rusijoje teigimu, teismo procese buvo daug pažeidimų, nes praktikuojančiųjų Falun Gong teisės apsiginti nebuvo gerbiamos, į jas nebuvo atsižvelgiama. Falun Gong asociacija buvo teisėtai registruota keliuose Rusijos miestuose, o Falun Gong praktikuojantieji yra įstatymams paklūstantys gyventojai, užsiimantys taikiomis meditacijomis. Pareiškime sakoma, jog ši byla yra akivaizdus Falun Gong praktikuojančiųjų asmenų žmogaus teisių pažeidimas.

Falun Gong narius remia aukšto lygio pareigūnai Europos Komisijoje. Catherine Ashton, Europos Komisijos viceprezidentė, laiške dviems parlamentarams pažymėjo, jog ši byla bus stebima labai atidžiai ES būstinėje Briuselyje bei ES delegacijos Maskvoje. Laiške taip pat užsimenama apie susijusias bylas dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, kratų, baudų, konfiskavimo, kurios užgriuvo Falun Gong praktikuojančiuosius kaip užsiimančius nelegalia veikla asmenis. Ashton sakė, jog visi šie klausimai ir susirūpinimas buvo iškelti keletą kartų Rusijos valdžiai ir bus atidžiai stebima kaip ši byla vystysis toliau.

Informacijos ir analizės SOVA centro Maskvoje direktorius teigė, jog grupė turėjo rimtų problemų dėl Rusijos teisėsaugos pareigūnų veiksmų ir teismo sprendimų, kurie atrodė labai keistai.

Sergej Skulkin, Falun Dafa asociacijos Rusijoje atstovas sakė, jog elgesys su Falun Gong dvasiniais tekstais kaip su ekstremistine literatūra gali privesti prie praktikuojančių asmenų baudžiamojo persekiojimo Rusijoje. Anot jo, visa tai yra Kinijos režimo spaudimo Rusijos vyriausybei pasekmės. Praktikuojantys Falun Gong jautė šį spaudimą paskutiniuosius aštuonerius metus.

Falun Dafa asociacijos laiške sakoma: „Mes raginame tarptautinę bendruomenę rimtai atkreipti dėmesį į šią bylą bei į pagrindinių žmogaus teisių apsaugą praktikuojantiems Falun Gong Rusijoje tam, kad jie turėtų teisę praktikuoti savo tikėjimą ir skaityti „Zhuan Falun“ knygą, kuri jau išversta į daugiau nei 39 kalbas ir pasidalinta 100-o milijonų žmonių daugiau nei 114 šalyse“.

Pareiškime sakoma, jog sekantis grupės žingsnis bus Rusijos Aukščiausias Teismas.

Pagal Matthew Robertson 2012-03-02 straipsnį „Epoch Times“ parengė Rasa Kraulėdaitė

raktiniai žodžiai: