Imigrantai keičia Kanados religinį veidą

Versija spausdinimui

Vankuveris, Kanada – Kanada priima didesnį skaičių imigrantų nei vidutinė pasaulio šalis. Šių imigrantų tarpe yra krikščionių, sikhų, budistų ir netikinčių asmenų. Tačiau šalis priima mažiau nei pasaulio vidurkį musulmonų, indusų ir žydų.

Nepriklausomas Klaupto forumas apie religinį ir visuomeninį gyvenimą padarė keletą stebinančių atradimų, susijusių su stiprėjančia globalia imigrantų įtaka.

Šio forumo pranešimas „Judantis tikėjimas“ pateikė didžiulį kiekį informacijos apie 214 milijonų pasaulio imigrantų religinę priklausomybę. Šis asmenų skaičius didesnis nei visa Brazilijos populiacija.

Kanada, kuri turi 7,2 milijonus nuolatinių gyventojų, kurie nėra gimę šioje šalyje, yra penktoje vietoje tarp pačių populiariausių pasaulio imigrantų kelionės tikslų. Ši šalis, turinti 34 milijonus gyventojų, priima du kartus daugiau imigrantų nei pasaulio šalys vidutiniškai, kaip ir Jungtinės Valstijos.

Klaupto forumo pranešime, kuris apibūdina migracijos modelius kiekvienoje pasaulio šalyje, aiškinama, kad imigracija netikėtais būdais keičia Kanados religinį veidą.

Pavyzdžiui, nepaisant to, kad kai kurie kanadiečiai mano, kad musulmonų imigrantai greitai pradės dominuoti, musulmonai sudaro tik devynis procentus visų atvykėlių. Tai skiriasi nuo globalios tendencijos, pagal kurią musulmonai sudaro 27 procentus visų imigrantų.

Dauguma Kanados imigrantų – šeši iš dešimties – yra krikščionys. Tai yra net aukštesnis koeficientas negu visoje planetoje, kur krikščionys tarp ilgam išvykstančiųjų į svetimas šalis sudaro penkis iš dešimties. Tokių imigrantų ir Europoje yra dauguma.

Labiausiai tikėtina, kad krikščionys, kurie pradeda naują gyvenimą Kanadoje, bus atvykę iš D. Britanijos (500,000), Filipinų (350,000), Italijos (330,000), Jungtinių Valstijų (220,000), Vokietijos (160,000), Jamaikos (120,000) ir Pietų Korėjos (100,000).

Antra pagal dydį migrantų į Kanadą grupė yra tie, kurie su jokia religija savęs nesieja. Tarp jų yra ateistų, agnostikų ir „dvasingų, bet ne religingų“ asmenų.

Nereligingi migrantai sudaro 17 procentų atvykėlių į Kanadą (tarp kanadiečių nereligingų taip pat yra maždaug 17 proc.). Tačiau, nereligingi individai sudaro tik devynis procentus visų imigrantų, žiūrint pasauliniu mastu.

Solidi nereligingų naujakurių dauguma yra iš pagrindinės Kinijos teritorijos (390,000). Du iš trijų imigrantų, atvykusių iš pagrindinės Kinijos teritorijos, apibūdina save kaip nepriklausiančius jokiai religinei bendruomenei. Taip pat nemažai nereligingų individų atvyksta iš Honkongo (140,000), Jungtinės Karalystės (140,000), Jungtinių Valstijų (70,000), Vietnamo (50,000) ir Taivanio (40,000).

Kanados gyventojų surašymas anksčiau parodė, kad net 35 procentai Vankuverio miesto gyventojų jokios religijos neišpažįsta, ir tai darosi suprantama žinant, kad į Vankuverį keliasi gyventi labai daug imigrantų iš Azijos šalių.

Trečia pagal dydį naujakurių Kanadoje grupė, apibūdinant pagal religiją, yra musulmonai.

Priešingai plačiai paplitusiam tikėjimui, didžioji dalis Kanados imigrantų musulmonų atvyksta ne iš Arabų šalių. Didelė dauguma yra iš Pakistano (130,000), Irano (80,000), Indijos (40,000), Afganistano (40,000) ir Bangladešo (30,000). Didžiausia musulmonų dalis iš Arabų šalių yra iš Libano (30,000) ir Alžyro (30,000).

Kalbant apie pasaulinį krikščionių ir musulmonų skaičių (kurie kartu sudaro pusę globalios populiacijos), procentinis jų judėjimo iš kitų religijų dydis dramatiškai nukrito.

Nepaisant to, kad indusai sudaro beveik 15 procentų visų planetos gyventojų, tiktai penki procentai indusų kada nors emigravo.

Kanadoje indusai naujakuriai sudaro tik keturis procentus (daugiausia iš Indijos ir Šri Lankos).

Tai yra tokia pati proporcija kaip ir Kanados imigrantų budistų, procentinis dydis truputį mažesnis negu pasaulinis vidurkis.

Nepaisant istorinių budizmo šaknų pagrindinėje Kinijos teritorijoje, tiktai 10,000 imigrantų į Kanadą iš tų 550,000, kurie atvyksta iš pagrindinės Kinijos teritorijos, yra budistai. Budistų imigrantai į Kanadą atvyksta daugiausia iš Vietnamo (90,000), toliau seka Honkongas (20,000) ir Taivanis (20,000).

Klaupto Forumas oficialiai neįtraukė 23 milijonų pasaulio sikistų į studiją, atliktą skirtingose šalyse. Bet Kanados statistika nepriklausomai patvirtino, kad sikistai (iš Indijos) sudaro apie keturis procentus visų imigrantų, įskaitant beveik 200,000 Britų Kolumbijos gyventojų.

Nepaisant to, kad tiktai du procentai Kanados imigrantų yra žydai (truputį mažiau negu pasaulinis vidurkis žydams), tai yra iš esmės Judaizmo, kaip mažos religijos atspindys. Lyginant skirtingas religijas pasaulyje matyti, kad labiausiai tikėtina, jog būtent žydai paliks savo kilmės šalį. Klaupto Forumo pranešime teigiama, kad 25 procentai šiandien gyvų žydų imigravo, lyginant su tik penkiais procentais krikščionių ir keturiais procentais musulmonų.

Parengta pagal Douglas Todd straipsnį, publikuotą „Vancouver Sun“, 2012-04-10
Iš anglų kalbos vertė Eglė Valionytė