Jehovos liudytojai laimėjo bylą prieš Rusiją Europos Žmogaus teisių teisme

Spausdinimo versija

2007 m. sausio 11 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas paskelbė sprendimą byloje „Kuznecovas ir kiti prieš Rusiją“. Teismas vienbalsiai nusprendė, kad buvo pažeisti Konvencijos 6 bei 9 straipsniai, ginantys teises į teisingą teismą bei religijos laisvę. Taip pat įpareigojo Rusiją sumokėti nukentėjusiems 30000 eurų neturtinės žalos atlyginimą bei 60544 eurus teismo išlaidų.

K. Kuznecovas ir visi kiti 102 pareiškėjai yra Jehovos liudytojai, gyvenantys Rusijos mieste Čeliabinske. Dauguma jų — kurtieji. Vieną 2000-ųjų sekmadienį nuomojamose patalpose kaip įprastai vykusią jų religinę sueigą privertė nutraukti vietinė žmogaus teisių įgaliotinė, lydima dviejų milicijos karininkų. Pareigūnų elgesys buvo grubus ir bauginantis. Be to, kitą dieną Jehovos liudytojams buvo pranešta, kad šių patalpų nuomos sutartis anuliuojama.

Čeliabinsko teismas Jehovos liudytojų civilinį ieškinį atmetė, teigdamas, jog nemato ryšio tarp žmogaus teisių įgaliotinės veiksmų ir minėtos sueigos nutrūkimo. Neradę teisingumo Rusijos teismuose, nukentėjusieji 2001 m. gruodžio 17 d. padavė skundą Europos Žmogaus Teisių Teismui.

Jehovos liudytojai yra krikščioniškos kilmės religinė bendrija, veikianti beveik visose pasaulio šalyse ir turinti per 6 milijonus pasekėjų. Daugiau informacijos apie šią religinę grupę rasite NRTIC lankstinuke apie Jehovos liudytojų organizaciją.

Parengta pagal Europos žmogaus teisių teismo pranešimą spaudai

Komentarai

Padekit istraukt artima zmogu is Jehovos liudytoju glebio!!!!!!!!!!!! Artimas zmogus nuo musu nusisuko, nenori su mumis bendraut..rasykit i a_baracuda@walla.com

Uzjauciu, kad jums tenka nerimauti del savo artimo zmogaus. Noriu patikinti, kad Jehovos liudytojai jokiu budu nesiulo nusigrezti nuo savo artimuju. Atvirksciai, turetume stengtis myleti zmones daugiau. Antra vertus, ar Jus isitikinusi, kad nedarote jam spaudimo? (Taip neretai pasitaiko). Tai irgi galetu is dalies paaiskinti Jusu minimo zmogaus elgesi: juk visada nelengva bendrauti, kai esi verciamas atsisakyti to, kas tau brangu. Taigi linkiu Jums visiems tarpusavio supratimo ir tolerancijos.

entertex@yahoo.com

ludytojai fainus zmones, idomu su jais bendrauti ir gera pasikalbeti. jie padeda kaip zmogui reikia pagalbos. as pati atejusi i sale isgirdusi ka kalba,per sueigas supratau ten kaip mokykla mokiniesi gyventi dorai,be melo,svetimavimo, pagarbiai.....<br />jei tau nepatinka ten lankytis gali bet kada iseiti ir niekas taves ne ieskos kaip kitur.

as nesuprantu kaip zmones kalba nesamones, nepazine tiesos.Jus isitikinkite ir kalbekit, tada. taip arteja pasaulio babaiga juk matosi is zmoniu elgesio ir kas pasaulyje darosi.Jeh liudytojai skelbia jau senai ta jus net nesusimastote kad tai tiesa.ATSIMERKITE JAU LAIKAS! KLAUSYKITE KA SAKO JIE JUMS ATEIS LAIKAS KAIP BUS PERVELU KASKA PAKEISTI SAVO GYVENIME.ar jus gilumoje sirdije nenoretumete buti dori, malonus, svelus.... paklauskite saves? juk jau tiek daug smutro! juk studijuoti biblija nera blogai ir kaip dar padeda liudytojai ja suprasti, jei kas nepatinka per studijas gali klausti ju jie tau atsako , kunigai neatsako net. i paprastus kalausimus. NEVELTU SAKO KAD LIUDYTOJAI LAIMINGI, NES JIE LAIKOSI BIBLIJOS PRINCIPU.

Nebukit tokie jau nusistate, ar gi is pacio butas atimtas kad taip teigiat, as ir galiu prisiklauses smeizto prirasyti visko, na bet jei ir taip kazkam nutiko tai kam ATIDAVET busta savo??? Na kiek istyres esu, tai pas Jehovininkus nera priverstinio turto pasisavinimo. O gal jus kaip tie milicininkai norit isnaikinti taikiausius pasaulio zmones be priezasties??? Verciau gedykis

Jeigu artimas zmogus nenori su jumis bendrauti reiskias tam yra svarbi priezastis. Siuo metu atsizvelgiam i Jehovos liudytojus. Jehovos liudytojai geri ir dori zmones. Tuo jau isitikinau. Bet jeigu jusu artimas zmogus susitinka su Jehovos liudytojais reiskias tai jo pasirinkimas ir jis turi teise. Atleiskit kad taip sakau, bet ar nebut pro sali jum paciam pasiklausyti. Tik pasiklausyti nieko daugiau neprasau.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Sekta paskaitykite, trumpai cituoju "Klaidinga sektomis vadinti naujuosius religinius judėjimus ir netradicines konfesijas (pvz., neįtrauktas į tradicinių religijų sąrašą Lietuvos religinių bendruomenių įstatyme) vien dėl to, kad jie yra "kitokie". Kasdieninėje kalboje netradicinės tikėjimo grupės ir net religijos dažnai pavadinamos sekta grynai iš ksenofobijos."

Puslapiai