Scientologijos bažnyčios veikla Kazachstane gali būti nutraukta

Versija spausdinimui

Agentūra „Interfax“ spalio 25 d. pranešė, kad Kazachstano valstybės Religinių reikalų agentūra nepripažino respublikinės scientologų asociacijos kaip religinės organizacijos, o tai reiškia, jog jos perregistravimas gali būti atmestas, sakė Marat Azilkhanov, agentūros vadovo atstovas.

Atstovas teigė: „Jie pateikė steigimo dokumentus perregistravimui [kaip religinė oragnizacija]. Agentūros specialistai padarė išvadą, kad organizacija yra nereliginė.“

Ši ekspertų nuomonė buvo pateikta Teisingumo ministerijai, kuri padarys galutinį sprendimą dėl perregistravimo, sakė Azilkhanov. „Jei perregistravimas bus atmestas, policija kreipsis į teismą dėl organizacijos veiklos sustabdymo Kazachstane“. Taip pat Azilkhanov pabrėžė, jog jie neturi jokių pagrindų deklaruoti scientologų veiklą kaip ekstremistinę.

Jis sakė: „Turi būti svarios priežastys siekiant uždrausti organizaciją, iš kurių svariausia – ekstremistinių idėjų propagavimas. Mes neturime jokių pagrindų teigti, kad [scientologai] šiuo metu tokias idėjas propaguoja, o tai reiškia, kad mes negalime jų uždrausti“.

Pareigūnas pridėjo, kad tam tikros netradicinės religinės organizacijos Kazachstane buvo perregistruotos.

Pagal 2012-10-25 „Interfax“ pranešimą parengė Rasa Kraulėdaitė

raktiniai žodžiai: