Anglikonai: stabdomas šventimų teikimas gėjams

Versija spausdinimui

„Tvirtai siekiame išlikti bendrystėje”. Šis motyvas paskatino Jungtinių Valstijų episkopalinę bažnyčią sustabdyti vyskupų ir kunigų šventimų teikimą kandidatams gėjams. Stabdomi ir homoseksualių porų jungtuvių laiminimai.

Apie tai rašoma spaudos pranešime, kurį rugsėjo 25 d. išplatino „House of bishops", Episkopalinės bažnyčios vyskupų rūmai, pasibaigus Naujajame Orleane vykusiam susitikimui, kuriame dalyvavo ir Kenterberio arkivyskupas Romanas Williamsas. Pastarasis nuskrido į Jungtines Valstijas, siekdamas atitaisyti atotrūkį, kuris sutraukė Anglikonų sąjungos bendrystę po to, kai JAV Naujojo Hampšyro vyskupijoje buvo įšventintas vyskupas, Gene Robinsonas, atvirai deklaruojantis esąs gėjus.

Pasaulio pietinės provincijos - Afrika, Azija ir pietų Amerika – visada pasisakė prieš homoseksualias santuokas bei šventimus. Klausimas jau kurį laiką yra gyvai aptarinėjamas ir grasina suardyti Sąjungos vienybę. Siekdami išsaugoti bendrystę, Amerikos vyskupai sutiko „neteikti vyskupo šventimų kandidatams, kurių gyvenimo būdas galėtų pastatyti į keblią padėtį Bažnyčią ir suardyti bendrystę”. Amerikos vyskupai kreipėsi į Anglikonų sąjungos provincijas prašydami jau nuo dabar iki 2008 metais įvyksiančios Lambeth konferencijos pradėti „įsiklausymo procesą” žmogiškojo lytiškumo tema, kuri apimtų taip pat ir homoseksualius žmones.

Pagal SIR informaciją

Bernardinai.lt