Imamas iš Ispanijos sėdi kalėjime už kvietimus naudoti fizinę prievartą prieš moteris

Versija spausdinimui

Barselonos teismas vienerius metus ir tris mėnesius kalėti nuteisė Ispanijos Fuenchirolo regiono imamą Muchametą Kamalį Mustafa už teiginius, paskelbtus knygoje „Moteris islame“, išleistoje 1997 metais. Pagal Ispanijos Nacionalinio radijo pranešimą, prokuroras šiame teismo procese pareikalavo imamui skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Teisminis procesas prieš šio krašto musulmonų dvasinį lyderį prasidėjo kai kurioms Ispanijos moterų organizacijoms pateikus ieškinį. Šios organizacijos pareikalavo imamui taikyti įstatymo, draudžiančio skatinti diskriminaciją, neapykantą arba prievartą prieš asmenis pagal lytinius požymius, straipsnius.

Mustafa savo knygoje rašydamas apie fizinį moterų „auklėjimą“ teigia, jog „smūgiai turi būti stiprūs ir tikslūs, nes jų tikslas – ne pažeminti ar kankinti moterį, bet paveikti ją psichologiškai, siekiant ugdymo rezultatų.“

Prokuroro nuomone, imamo kaltė yra dar sunkesnė dėl tos priežasties, jog kalba eina ne apie privačią nuomonę, bet apie rekomendacijas, kurios skirtos religiniam lyderiui pavaldiems tikintiesiems ir gali jiems turėti ypatingą poveikį.

Pagal www.religio.ru lapkričio 16d. pranešimą parengė A. Peškaitis

raktiniai žodžiai: