Klaipėdoje Lietuvos budistų bendruomenė "Reyukai" paminėjo judėjimo įkūrėjos mirties metines

Versija spausdinimui

Pirmadienis, vasario 9 d. (Vilnius). Lietuvos budistų bendruomenė "Reiyukai" sekmadienį "Radisson SAS" viešbutyje surengė seminarą-konferenciją, skirtą šios budistų judėjimo pakraipos įkūrėjos Kimi Kotani 33-iosioms mirties metinėms paminėti.

Tarp bendruomenės narių ir svečių seminare dalyvavo ir kalbas sakė Anglijos "Reiyukai" bei interreliginio judėjimo, vienijančio 12 skirtingų religijų, vadovas Hiromi Hasegawa, taip pat svečias iš Anglijos Craigas Halvorsonas.

"Aš nenoriu užkariauti Klaipėdos su budizmu, - kalbėjo seminare Hiromi Hasegawa, - man nesvarbu, kokiai religijai jūs priklausote. Mūsų tikslas - sukurti aplinką, kurioje būtų gera gyventi visiems".

O Lietuvos budistų bendruomenės "Reiyukai" vadovas Aivaras Engelaitis akcentavo, kad judėjimo įkūrėjos mirties paminėjimas reikšmingas visų pirma tuo, kad leidžia patvirtinti, jog jos mokymas lieka aktualus ir šiandien, išliks svarbus ateities kartoms.

"Reiyukai" (japoniškai "dvasios bičiulių sąjunga") judėjimas atsirado 1919 metais Japonijoje, susirūpinus dvasinių vertybių smukimu to meto pasaulyje ir suvokus, kad sustabdyti šį smukimą galima su Budos mokymo pagalba. Šiuo metu judėjiams vienija paie 4 mln. žmonių 18-oje pasaulio šalių.

Lietuvoje pirmus žingsnius judėjimas pradėjo žengti 1996 m birželį, kuomet į Klaipėda atvyko Hiromi Hasegawa. 2001 m. liepos 31 dieną Lietuvos budistų bendruomenė "Reiyukai" buvo oficialiai įregistruota Lietuvos teisingumo ministerijoje.

Dvasinės šios budistinės pakraipos praktikos, kaip budistinių raštų deklamavimas ir kitos, orientuotos į saviugdą, siekimą tapti geresniam, įkvėpti tuo ir kitus. Aukščiausias judėjimo tikslas - padaryti pasaulį geresnį kiekvieno žmogaus tobulėjimo dėka.

"Reiyukai" centre Klaipėdoje, kurio veikloje dalyvauja apie 140 narių, vyksta įvairūs jaunimo susitikimai, seminarai, aplinkos valymo ir tvarkymo akcijos, kitos pagalbos visuomenei akcijos. Čia mokoma ne tik "Reiyukai" filosofijos ir meditacijos, bet ir tradicinių Rytų kovos bei sveikatingumo menų, mokoma japonų kalbos, japonų kaligrafijos, vyksta jaunimo diskusijų vakarai ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis. Centras palaiko glaudžius ryšius su "Reiyukai" centrais Norviče (Anglija) bei Tokijuje (Japonija), kasmet lankosi šiuose centruose.

raktiniai žodžiai: